Zamelduj się i zostaw podatek w GMINIE GŁUSZYCA

Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej Gminie albo mieszkasz w niej bez meldunku - zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu część twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 380 zł trafia do Gminy. Im więcej ma mieszkańców, tym więcej podatków wpływa do budżetu. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji. Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT za 2016 rok wpisać miejsce zamieszkania - Gminę Głuszyca lub zameldować się na terenie naszej gminy. Aby zameldować się w Gminie Głuszyca, trzeba przyjść do Urzędu Miejskiego i złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Klienta.

Jak płacić podatki w Gminie Głuszyca ? To proste !

·         Rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce, w którym mieszkasz Gminę Głuszyca.

·         Zeznanie podatkowe złóż osobiście lub prześlij pocztą do Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu nie później niż do 30 kwietnia 2017 r. Formularz dostępny jest w każdym Urzędzie Skarbowym lub na stronie Ministerstwa Finansów.

·         Nie musisz zawiadamiać o zmianach poprzedniego urzędu skarbowego - urzędy skarbowe same wymienią między sobą informacje i zaktualizują Twoje dane.

·         Jeśli w ciągu roku zajdzie potrzeba aktualizacji Twoich danych, np. zmiana rachunku bankowego do zwrotu nadpłaconego podatku, na składany w Urzędzie Skarbowym formularz ZAP 3 w pozycji B2 wpisz głuszycki adres jako miejsce zamieszkania.

·         Jeśli z podatku dochodowego od osób fizycznych rozlicza Cię Twój płatnik (pracodawca), zawiadom go, że miejscem Twojego zamieszkania na dzień 31 grudnia 2016 r. jest Gmina Głuszyca.

·         W przypadku wspólnego rozliczenia małżonków, gdy mają różne adresy zamieszkania, aby podatki z PIT wpłynęły do Gminy Głuszyca, przynajmniej jeden z małżonków musi mieć głuszycki adres i rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym w  Wałbrzychu.

·         Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, podlegający wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dokonują zmian w zakresie miejsca zamieszkania, które następnie podają  w rocznym rozliczeniu podatkowym (najczęściej PIT-36), składając wniosek do druku CEIDG – 1. Wniosek taki składa się w dowolnym urzędzie gminy.

 

Dołączcie do mieszkańców, którzy mają wpływ na budżet naszej gminy! 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3483450
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl