Strefa MTB Głuszyca

Extreme MTB Challenge  debiutuje w Głuszycy!

Extreme MTB Challenge powered by TREK to pierwszy polski ultramaraton MTB. Na legendarnych trasach Strefy MTB Głuszyca już w najbliższą sobotę 30 czerwca rozpocznie się jednodniowy wyścig o długości ponad 100 km z ponad 4000 m przewyższeń!

Nie czekaj, zapisz się i zmierz z własnymi słabościami! Zapisy i regulamin na stronie: http://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/360. Przebieg trasy pod linkiem: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=yilnguqdmmxeroav

Ten ekstremalny wyścig to możliwość sprawdzenia się na bardzo trudnej trasie. Tylko Ty, Twój rower i góry. Najprawdziwsze kolarstwo górskie - pure MTB. Jeśli chcesz stanąć twarzą w twarz ze swoimi słabościami, przekroczyć granicę własnej strefy komfortu i poczuć prawdziwą euforię jazdy to Extreme MTB Challenge jest właśnie dla Ciebie.

Na specjalnie wytyczonej trasie znajdziesz wszytko to, co przyprawi Cię o dreszcze emocji, zapewni hektolitry wylanego potu i uczucie przepalonych mięśni. Zapach walki zawiśnie w powietrzu. Wraz z ludźmi takimi jak Ty znajdziesz się na szlaku pełnym niekończących się podjazdów, stromych ścian zjazdowych, wymagających pełnego skupienia technicznych odcinków, wąskich singli i najlepszych secret spotów Sudetów Środkowych, aby finalnie wykręcić odległość i przewyższenia, o jakich zwykły zjadacz rowerowych kilometrów może tylko pomarzyć. Niektórzy nazwą to piekłem - dla nas to czysta pasja!

Rower, góry, natura, dźwięki i zapachy przyrody, motywacja, pasja, przygoda, zmęczenie, szczęście ... wymieniać dalej? Podejmij wyzwanie i stań do walki z samym sobą! Start zaplanowano o godz. 9.00 spod Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, ul. Kolejowa 8. Biuro zawodów czynne w dniu zawodów od 7.00 do 8.30.

Extreme MTB Challenge wspierają:
Trek Bicycle
GŁUSZYCA - to lubię
Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy
Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
Strefa MTB Sudety
Strefa MTB Głuszyca - Serce tras MTB Sudety
Martombike
Optyk-Okular.pl

Media info:
MTB XC PL
bikeBoard
BIKE Magazin
MTBnews
Szosa
Magazyn Rowerowy
Rowerowe Porady
SzajBajk
EXTREME.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/EXTREMEmtbchallenge/

Do zobaczenia w Głuszycy już w najbliższą sobotę!

 

GRAND PRIX GŁUSZYCY MTB PODZIEMIA OSÓWKI

Ponad 300 rowerzystów wystartowało w niedzielę 20 maja w wyścigu rowerowym w Głuszycy w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Kolarze górscy biorący udział w Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki po starcie mogli wybrać dystans mini liczący 25 km i 860 m przewyższeń lub dystans mega o długości 52 km z 2000 m przewyższeń. W czasie sportowej rywalizacji na trasach Strefy MTB Głuszyca jak zwykle na zawodników czekało sporo wymagających podjazdów, strome zjazdy, błoto i oczywiście niesamowite górskie widoki.

Wszystkim kolarzom gratulujemy pokonania naprawdę trudnej technicznie trasy i zapraszamy na kolejne rowerowe ściganie  się w  Głuszycy już 30 czerwca podczas TREK EXTREME MTB.

Poniżej publikujemy najlepszych zawodników na trasie mega i mini. Pełna klasyfikacja  dostępna jest https://live.ultimasport.pl/659/index.php?site=results.

Kategoria Open mężczyzn MEGA:

 1. Wojciech Halejak z Gliwic, JBG-2 CRYOSPACE, czas: 2:21:41
 2. Mikołaj Dziewa z Barda, SGR SPECIALIZED, czas: 2:21:42
 3. Łukasz Klimaszewski z Wrocławia, MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW, czas: 2:23:16

Kategoria Open kobiet MEGA:

 1. Alina Serafin z Opola, THP TEAM, czas: 3:29:03
 2. Agata Hamera z Bielawy, Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych, czas: 4:00:22
 3. Patrycja Woźnica z Sosnowca, BIKE ATELIER TEAM, czas: 4:07:54

Kategoria Open mężczyzn MINI:

 1. Piotr Sułek ze Świdnicy, BIKE CENTER ATAK SPORT ŚWIDNICA , czas 1:13:28
 2. Bartosz Łysak ze Świdnicy, CRANBERRY TEAM GŁUSZYCA, czas: 1:13:56
 3. Radosław Kozal z Krotoszyna, FTI RACINF TEAM, czas:  1:14:59

Kategoria Open kobiet MINI:

 1. Marlena Drozdziok z Bielska Białej, HABITAT MOUNTAIN BIKE TEAM, czas: 1:24:03
 2. Patrycja Piotrowska z Wałbrzycha, KKW WHYTE NEXELO WAŁBRZYCH, czas: 1:27:12
 3. Marta Garnek z Dzierżoniowa, DREAM - BIKE BIELAWA, czas: 1:30:37

Organizatorzy Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki – burmistrz Głuszycy Roman Głód i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy Grzegorz Walczak serdecznie dziękują za pomoc wszystkim wolontariuszom, członkom stowarzyszenia, ekipie z Sudeckej Żylety na czele z Marcinem Wiąckiem, pracownikom Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Podziękowania dla Podziemnego Miasta Osówka, Wodociągów Wałbrzych,  Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i dla Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, a także dla firm: Sport Fuel, Fenwix, Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych oraz dla Piotra Dużyńskiego.

 

Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki 2018

Już 20 maja o godz. 11 z parku przy ul. Parkowej rusza Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki. Wyścig obejmuje trasę na dystansach mega i mini. Organizatorami wyścigu są Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy oraz Gmina Głuszyca. Zapisy na Grand Prix Głuszycy - MTB Podziemia Osówki odbywają się na stronie. Więcej informacji na temat wyścigu  na stronie www.strefamtbsudety.pl oraz www.facebook.com/strefamtbgluszycateam.

Wyścig Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki 2017

14 maja 2017 roku odbędzie się kolejna, czwarta już edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Powiat Wałbrzyski oraz Gmina Głuszyca, którzy zaplanowali start oraz metę wyścigu na ulicy Parkowej w Głuszycy. Wyścig będzie przebiegał na dwóch dystansach : MINI 26 km i 800 metrów przewyższenia oraz MEGA 47 km i 1800 metrów przewyższenia.

Trasa dystansu MINI o długości 26 km przebiega całkowicie przez masyw Włodarza, prowadząc drogami i ścieżkami leśnymi przez malownicze stawy przy ul. Leśnej, Przełęcz Marcową, wspinając się na szczyt Włodarza. Z Włodarza kolarze zjeżdżać będą poprzez górę Soboń w kierunku Zimnej Wody nasypami kolejki oraz drogami używanymi do budowy kompleksu RIESE. Z poziomu Zimnej Wody rozpocznie się wspinaczka leśnymi duktami na Osówkę, Jaworek i ponownie Włodarz, z którego zjazd przez Przełęcz Marcową poprowadzi wyścig na łąkę nad głuszyckimi stawami. Stamtąd kolarze podjadą na pomarańczową trasę MTB, z której szlakiem zielono-pomarańczowym zjadą do mety na ulicy Parkowej.

Trasa dystansu MEGA ( 47 km długości) na początkowych 11 km przebiega po trasie MINI,  oddziela się tuż przed Osówką i skręca w kierunku Sierpnicy. Kolarze pokonujący dystans MEGA przejadą obok budowli i pozostałości po barakach obozowych znajdujących się u podnóża Osówki, po czym skręcą w kierunku Kobylicy. Po przekroczeniu rzeki Bystrzycy oraz linii kolejowej, łąkami dotrą do Gór Suchych, podjeżdżając pod górę Źródlaną oraz Czarnocha. Następnie pasem granicznym dotrą do szczytów Słodna i Kościelec, spod którego zjadą na Ustronie, a stamtąd pojadą na kultowy niebieski singiel pod Granicznikiem. Po zjeździe z niebieskiego singla kolarzy czeka podjazd pod Turzynę, a następnie Rogowiec, z którego poprzez Jeleniec Mały zjadą w Dolinę Rybną. Po przekroczeniu Doliny Rybnej czeka ich wjazd na Przełęcz pod Wawrzyniakiem, z której zjadą poprzez ulicę Zdrojową na ulicę Sienkiewicza.  Stamtąd ulicą Mazurską dojadą nad Staw Wawelski, a następnie leśnymi drogami do mety na ulicy Parkowej.

Trasa wyścigu jest ułożona w taki sposób, aby przebiegała przez najbardziej malownicze i turystycznie atrakcyjne punkty naszej Gminy.

Zapraszamy kolarzy górskich do uczestnictwa w wyścigu. Zapisy na stronie: http://zapisy.ultimasport.pl/260

Do pobrania:

-Regulamin Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki w ramach IV Pucharu Strefy MTB Sudety

 

Trasy MTB Głuszyca

Głuszyca  posiada sieć 150 km tras rowerowych, wyznaczonych na 6 szlakach, powiązanych z czeskimi i polskimi szlakami rowerowymi. Głuszyckie trasy rowerowe należą do strefy MTB Sudety o łącznej długości prawie 500 km. Trasy rowerowe usytuowane w Gminie Głuszyca są uznawane przez pasjonatów rowerów górskich za jedne z najciekawszych i najpiękniejszych w Polsce. Biegną głównie górskimi drogami i ścieżkami, asfalt spotyka się tylko na odcinkach dojazdowych z centrum miejscowości - i co ciekawe - znajdują się w bezpośredniej bliskości wyjątkowych atrakcji turystycznych, m.in. w pobliżu Podziemnego Miasta Osówka - ostatniej i najbardziej rozbudowanej kwatery Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku, w okolicach Doliny Siedmiu Stawów, Kamyków -  nieczynnego kamieniołomu, przypominającego Morskie Oko w Tatrach czy też punktu widokowego Cesarskie Skałki. Trasy rowerowe prowadzą także w okolice ruin średniowiecznego zamku Rogowiec, najwyżej położonego zamku w Polsce oraz otaczają jeden z najwyższych szczytów Sudetów Środkowych - Waligórę (936 m n.p.m.).

Na głuszyckich trasach MTB znajdują się kultowe singletracki:

 • „zielony” - przebiega Rybnickim Grzbietem, można się na nim  poczuć się jak w Alpach,
 • „niebieski”, który sprawdzi umiejętności techniczne każdego kolarza,
 • „pomarańczowy” wiodący z Waligóry.

 

Na głuszyckich trasach strefy MTB rozgrywane są co roku cieszące się największą renomą wyścigi rowerowe takie jak: MTB Trilogy, Sudety MTB Challege, Bike Maraton, Puchar Strefy MTB Sudety.

Oznakowanie tras MTB Głuszyca

Czarna Głuszyca: Głuszyca Centrum - Skalne Bramy - Zamek Rogowiec - Głuszyca Centrum

długość trasy: 21 km

kolor oznakowania: czarny

Czerwona Głuszyca: Głuszyca Centrum - Schronisko Andrzejówka – Sokołowsko - Przełęcz pod Szpiczakiem - Przełęcz pod Czarnochem - Kamieniołom Melafiru - Głuszyca Centrum

długość trasy: 39 km

kolor oznakowania: czerwony

Niebieska Głuszyca: Głuszyca Centrum – Łomica- Granicznik – Waligóra -Schronisko Andrzejówka – Łomnica - Głuszyca Centrum

 długość trasy: 22,8 km

kolor oznakowania: niebieski

Pomarańczowa Głuszyca „Głuszyckie Stawy”: Głuszyca Centrum – Pięć Stawów - Cesarskie Skały - Głuszyca Centrum

długość trasy: 10,1 km

kolor oznakowania: pomarańczowy

Zielona Głuszyca „Tour de Głuszyca”: Przełęcz pod Wawrzyniakiem - Przełęcz Marcowa- Kompleks Moszna - Kompleks Włodarz - Walim - Przełęcz Walimska - Schronisko Sowa - Przełęcz Sokola - Przełęcz pod Czarnochem - Przełęcz pod Szpiczakiem - Schronisko Andrzejówka - Zamek Rogowiec – Rybnicki Grzbiet

długość trasy: 75,2 km

kolor oznakowania: zielony

Żółta Głuszyca „Podziemia Osówki”: Głuszca Centrum – Kompleks Soboń - Kompleks Osówka - Przełęcz Sokola - Walim - Grządki - Kompleks Soboń - Głuszyca Centrum

długość trasy: 29,3 km

kolor oznakowania: żółty

Zapraszamy na najbliższe imprezy sportowe na głuszyckich trasach MTB:

 • 16 października 2016 – Wyścig XC o Czapkę Śliwek, start godz. 11.00, teren przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy
 • 14 maj 2017 - IV Wyścig MTB Podziemia Osówki w ramach IV Pucharu Strefy MTB Sudety.
 • lipiec 2017 – XII MTB Sudety Challenge.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5026113
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl