Modernizacja terenu boiska wiejskiego w miejscowości Sierpnica na terenie Gminy Głuszyca

MODERNIZACJA BOISKA W SIERPNICY ZAKOŃCZONA

Zakończyły się prace związane z realizacją zadania „Modernizacja terenu boiska wiejskiego w miejscowości Sierpnica na terenie Gminy Głuszyca. Zakres prac obejmował m.in. przygotowanie terenu, wykonanie ogrodzenia wraz z bramą wjazdową i furtką, montaż piłkochwytów, dostawę i montaż bramek do gry w piłkę nożną, dostawę i montaż siedzisk, montaż dwóch lamp solarnych.

Projekt był współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Otrzymane dofinansowanie przez Gminę Głuszyca wyniosło 30 tys. zł. Tym samym wszystkie sołectwa na terenie Gminy Głuszyca, tj. Sierpnica, Kolce Głuszyca Górna, Grzmiąca i Łomnica posiadają nowoczesne boiska sportowe.

- Jednym z priorytetów głuszyckiego samorządu jest podniesienie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży poprzez stworzenie dogodnych warunków do uprawiania sportu na świeżym powietrzu, dlatego też celem kompleksowego projektu realizowanego przez Gminę Głuszyca od roku 2015 było stworzenie nowoczesnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, jednakowej we wszystkich sołectwach- dodaje Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Budowa boisk na terenach wiejskich umożliwia dzieciom i młodzieży  uprawianie sportu w godzinach popołudniowych oraz podczas dni wolnych i wakacji, co stanowi alternatywę dla popularnego wśród młodzieży spędzania wolnego czasu wyłącznie przy grach komputerowych i na portalach społecznościowych. Boiska w każdym z sołectw znajdują się w dogodnych lokalizacjach, a wraz istniejącymi placami zabaw oraz siłowniami zewnętrznymi  wybudowanymi ze środków funduszu sołeckiego stanowią małe kompleksy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców poszczególnych sołectw.

Całkowita kwota remontu boiska: 72 816,00 zł
Kwota dofinansowania: 30 000,00 zł

Linki do stron:
www.walbrzych24.com/artykul/34543/boisko-w-sierpnicy-po-remoncie

 

REMONT BOISKA W SIERPNICY

14 lipca w Niemczy zostały wręczone promesy dla samorządów. Gmina Głuszyca otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł na realizację zadania "Modernizacja terenu boiska wiejskiego w miejscowości Sierpnica na terenie Gminy Głuszyca" w ramach konkursu "Odnowa dolnośląskiej wsi" w 2021 roku.
 
Promesę Samorządu Województwa Dolnośląskiego w imieniu Burmistrza Głuszycy Romana Głoda odebrała Skarbnik Gminy Agnieszka Świędrych.
Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5026098
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl