Filmy

EKO Głuszyca - tu mieszkam, tu żyję

https://www.youtube.com/watch?v=2z51vW-BaoY

 

 

#2 Grand Prix Głuszyca MTB Podziemia Osówki 14.05.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=t9dCD-38VtY

 

Zapowiedź #2 Grand Prix Głuszyca MTB Podziemia Osówki 14.05.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=3h3pvOhFRyk

 

"UKRYTE SKARBY" - program TVP2 o skarbach Gminy Głuszyca i Podziemnym Mieście Osówka

https://www.youtube.com/watch?v=KtRi3B-MZp8&pbjreload=10

 

 

"PODRÓŻE Z GÓRALEM" PO GŁUSZYCY

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Kraków "Podróże z Góralem", w którym zobaczymy atrakcyjne turystycznie miejsca w naszej gminie i ciekawych ludzi z pasją. Burmistrz Głuszycy Roman Głód dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym przy realizacji programu, a szczególnie prezesowi Podziemnego Miasta Osówka Zdzisławowi  Łazanowskiemu.

http://krakow.tvp.pl/20875056/17-vii-2015

TAJEMNICE PODZIEMNEGO MIASTA OSÓWKA 
W "PODRÓŻACH Z GÓRALEM"

W kolejnym odcinku programu zrealizowanego przez TVP Kraków „Podróże z góralem” zobaczą Państwo zlokalizowane w naszej gminie sztolnie Podziemnego Miasta Osówka w Górach Sowich.

Budowano je od połowy 1943 roku i w ciągu półtora roku powstało ponad 2 km podziemnych korytarzy, kryjących w sobie wiele tajemnic. Prace przerwano ze względu na zbliżającą się Armię Radziecką i Wojsko Polskie. Po wojnie obiekt został splądrowany i zamknięty. 20 lat temu rozpoczęto zabezpieczanie i adaptację sztolni do potrzeb turystycznych.  Prowadzący program Piotr Jezutek  zwiedza bardzo ciekawe Centrum Tajemnic i Przygody, o którym opowiada prezes Podziemnego Miasta Osówka Zdzisław Łazanowski. Sceny kręcone w części naziemnej i podziemnej kompleksu zostały wzbogacone rekonstrukcją historyczną zdarzeń z czasów II wojny światowej. W programie występuje także Grzegorz Czepil przedstawiający swoją kolekcję „Głuszyca na starej fotografii”.

Zapraszamy do obejrzenia „Podróży z góralem” po Podziemnym Mieście Osówka. Link do programu poniżej.

http://krakow.tvp.pl/20972666/24-vii-2015

O GŁUSZYCKICH ZABYTKACH I TRASACH MTB
W PROGRAMIE TVP3 WROCŁAW

Zapraszamy do obejrzenia programu, który był wyemitowany w TVP3 Wrocław. O trudnych przemianach ekonomicznych i potencjale turystycznym naszej Gminy opowiada burmistrz Głuszycy Roman Głód. Przedstawiciel Stowarzyszenia Strefa Sudety MTB Łukasz Pokorski zaprasza miłośników kolarstwa górskiego i turystyki pieszej do odwiedzenia  głuszyckich tras MTB, atrakcyjnych o każdej porze roku oraz do uprawiania w sezonie zimowym narciarstwa biegowego na trasach w Głuszycy Górnej i na pograniczu polsko-czeskim. Unikatowość zabytkowego, drewnianego kościoła w Grzmiącej przybliża telewidzom Zdzisław Łazanowski, natomiast o przeprowadzonych pracach remontach  w kościele i na cmentarzu mówi reprezentujący Fundację Katolicka Inicjatywa „Berit” Dawid Okarma. W programie zaprezentowane zostały także inwestycje dokonane w budynku salek katechetyczny przy parafii „Chrystusa Króla” w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Program prezentuje projekty realizowane przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” na terenie Głuszycy oraz Walimia. Autorzy programu przedstawiają zmodernizowany i odnowiony dworzec kolejowy w Jugowicach, altany w parku w Walimiu, sztolnie walimskie oraz agroturystykę „Sowia Grapa” w Rzeczce.

Serdeczne podziękowania dla uczniów głuszyckiego i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz podopiecznych ogniska muzycznego przy Fundacji KI „Berit” za pomoc przy realizacji programu. Poniżej link do programu.

http://wroclaw.tvp.pl/19594189/09042015-historia-przygoda-i-wygoda

TURYSTYKA ORĘŻEM  REGIONU

Program TVP 3 Wrocław emitowany  – 21.05.15 r. o godz. 17.45 można także obejrzeć w sieci.

W programie TVP 3 Wrocław redaktor Jadwigi Jarzębowicz  z cyklu „Mieszkam na wsi” zatytułowanym „Turystyka Orężem Regionu” mogą Państwo zobaczyć atrakcje turystyczne 4 gmin – Głuszycy, Walimia, Nowej Rudy i Stoszowic, gmin skupionych w Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”. Ekipa wrocławskiej telewizji pokazuje niezwykłe piękno naszych okolic, ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu, historyczne miejsca - to potencjał do dynamicznego rozwoju ruchu turystycznego na terenie gmin partnerstwa. W imieniu Burmistrza Głuszycy Romana Głoda dziękujemy Januszowi Pawłowskiemu, Krzysztofowi Krzymińskiemu i Grzegorzowi Borensztajnowi za udział w programie i promocję naszego regionu.

 

Link udostępniający program:

http://wroclaw.tvp.pl/20148474/21052015-turystyka-orezem-regionu.

 

Mecz pikarski głuszyczanek FC Mamy - FC Córki  na Pikniku Strażackim w Głuszycy w dniu 30.04.2016

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3520737
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl