TOTALNY KOSMOS - letnisko 2015

Aktywnie, bezpiecznie i atrakcyjnie spędziło pierwsze dwa tygodnie wakacji 40 uczestników letniska organizowanego przez głuszyckie Centrum Kultury. "Totalny kosmos" – hasło to było przewodnim motywem letniska. Zajęcia plastyczne, taneczne, manualne rozwijały kreatywność, a wspólne wycieczki, gry i zabawy integrowały uczestników letniego wypoczynku.

W czasie lipcowych upałów dzieci korzystały z wypoczynku na głuszyckim basenie. W dniu otwarcia basenu 1 lipca wszyscy pilnie przyglądali się pokazowi ratownictwa medycznego w wykonaniu ratowników wałbrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy.  

Z historią kolei polskich uczestnicy półkolonii zapoznali się w czasie zwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, podczas którego atrakcją była przejażdżka trasą parowozową. Kolejna wycieczka – tym razem do Zagórza Śląskiego - była okazją do poznania historii  zamku Grodno oraz związanych z nim legend. Po zwiedzeniu zamku dzieci pływały po Jeziorze Lubachowskim na tajemniczej „łodzi Wikingów” oraz bawiły się w parku linowym.

W czasie letniska dzieci poznawały także planety, ciała niebieskie, oglądały „Pana Kleksa w Kosmosie” i filmy o podróżach kosmicznych oraz piękne ujęcia zarejestrowane przez NASA, pokazujące naszą planetę z perspektywy statku kosmicznego.  Letnisko zakończyło się ogniskiem  i wspólną zabawą z grupą dzieci ze świetlicy wiejskiej „Pod Armatą”.

-Cieszę się, że młodzi głuszyczanie w atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzili początek wakacji. Życzę wszystkim uczestnikom głuszyckiego letniska oraz pozostałym odpoczywającym uczniom udanej dalszej części letniego wypoczynku. Zachęcam do aktywnego spędzania wolnego czasu  – podsumował burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3322418
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl