Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników - 17 Południk!

Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie – Zdroju.

W ten marcowy weekend zabierzemy Państwa w wyjątkową podróż dookoła świata: pieszo, rowerem, autostopem, tratwą, własnoręcznie zrobioną łódką, a nawet traktorem. O swoich przygodach opowiedzą wyjątkowi goście: Marcin Obałek - Traktoriada, czyli Traktorem przez świat, Szymon Kuczyński „Ozi” i Dobrochna „Brożka” Nowak - Łupinką dookoła świata - rejs Maxus Solo Around, Jakub Rybicki - Greenland Ice Trip, Jurek Arsoba - Dziurawa Syberia, czyli autostopem do gigantycznych kopalni diamentów, Wojciech Heliński - Indochiny - Czas po Apokalipsie, Emil Witt - Na tratwie z prądem rzeki Madre de Dios. Nowością na naszym festiwalu będzie silny akcent „czeski”, no, ale w końcu spotykamy się na polsko-czeskiej granicy. I tak, w piątek wieczorem zapraszamy na prelekcję Pavla Trojana - Wolna Republika Žižkov - Praga nieznana, a tuż po niej do Parku Zdrojowego na Uroczyste otwarcie Konsulatu tego samozwańczego „państewka”. Kolejny czeski gość - Marti Adámek opowie o rowerowej podróży dookoła Polski. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się jak nasz kraj i nas samych postrzegają sąsiedzi zza południowej granicy. Nie zabraknie także dobrej zabawy z czeską kapelą – kultową już na kudowskim pograniczu Band-A-Ska, która zagra w sobotni wieczór w Klubie Etcetera. Do tego trzy projekcje filmowe, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.
Pokazy i filmy prezentowane będą na dużym ekranie, w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie – Zdroju. Część wydarzeń odbędzie się także w Klubie Etcetera w Parku Zdrojowym.
 

Serdecznie zapraszamy!


Program oraz szczegółowe informacje o Dolnośląskim Festiwalu Podróżników -17 Południk na stronie: www.17poludnik.pl.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3317096
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl