Aktualności

PUBLICZNA BAZA TURYSTYKI26.11.2021

Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło portal, który umożliwi sprawdzenie czy istniejące w Polsce inne obiekty noclegowe działają w sposób legalny. Serwis ten ma służyć również promocji lokalnej turystyki.

Przedsiębiorcy mają możliwość dołączenia do platformy i znalezienia się w ogólnopolskiej bazie sprawdzonych obiektów noclegowych. O korzyściach wynikających z dołączenia do Publicznej Bazy Turystyki oraz wskazówkach jak dołączyć do projektu, można usłyszeć w materiale wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=L3N2QlctlKY

czytaj więcej

NAGRODA DLA CENTRUM KULTURY25.11.2021

Miło nam poinformować, że Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymało w nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2021 r. w kategorii zbiorowej.

Uroczystość  odbyła się w dniu 23 listopada  w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Nagrody wręczał Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w obecności: Sylwestry Wawrzyniak -Przewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Iwony Frankowskiej -Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego, Adama Zdeba oraz Stanisława Skrzyniarza -Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Mirosława Potapowicza, Marka Masiuka oraz Bogusława Uchmanowicza -członków Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

czytaj więcej

WEBINAR: POMOC ZE ŚRODKÓW FUNDUSZY EUROPEJSKICH DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORSTW25.11.2021

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z  przedstawicielem Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zaprasza na bezpłatne webinarium: Pomoc ze środków Funduszy Europejskich dla dolnośląskich przedsiębiorstw, które odbędzie się 6 grudnia br. o godzinie 10:00.

czytaj więcej

INWESTYCJA Z PERSPEKTYWĄ - RUSZYŁO GŁOSOWANIE25.11.2021

Ruszyło głosowanie w organizowanym przez Polską Agencję Prasową darmowym konkursie „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej.

Na stronie www.europapnews.pap.pl uruchomiony został mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób mogą zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Inwestycję można znaleźć zaznaczając odpowiednie województwo na mapie – po prawej stronie pojawi się wtedy lista projektów - lub używając wyszukiwarki, która znajduje się nad mapą. (link do głosowania: https://europapnews.pap.pl/#maps).

czytaj więcej

PLASTIK NIE DO PIECA – PIEC NIE DO PLASTIKÓW25.11.2021

Sezon grzewczy w pełni, a mieszkańcy wielu miejscowości już próbują „łapać oddech”. A to w związku z problem zanieczyszczenia powietrza.

Świadomość negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w piecach czy przydomowych kotłowniach jest bowiem w społeczeństwie ciągle bardzo niska.

Jak walczyć z tymi negatywnymi praktykami?

Zachęcamy do włączenia się w kampanię informacyjną, którą od kilku lat prowadzi Plastics Europe Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastików”.

czytaj więcej

PREZENTACJA TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH25.11.2021

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa organizuje Prezentację tradycyjnych stołów wigilijnych, która odbędzie w dniu 18 grudnia  o godzinie 10:00  w Galerii Piastów w Legnicy, przy ul. Najświętszej Marii Panny 9.

Wydarzenie ma na celu kultywowanie tradycji poprzez podtrzymywanie i doskonalenie sztuki kulinarnej, muzykowanie, promowanie wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, charakterystycznego dla województwa dolnośląskiego.

czytaj więcej

ZAPRASZAMY NA GŁUSZYCKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY24.11.2021

Poczujmy wspólnie magię świąt Bożego Narodzenia dzięki barwom, dźwiękom, smakom i zapachom. Burmistrz Głuszycy Roman Głód zaprasza do odwiedzenia Głuszyckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zorganizowany będzie na terenie parkingu przy Przedszkolu Samorządowym przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy w piątkowe popołudnie 17 grudnia w godzinach: 15:30- 18:00. Na przybyłych czekać będą ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i ulubione przysmaki. Nie zabraknie także świątecznej muzyki, występów artystycznych i wyjątkowego gościa- św. Mikołaja.

czytaj więcej

ZGŁOSZENIA NA GŁUSZYCKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY24.11.2021

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza lokalnych wystawców do prezentacji swoich produktów podczas Głuszyckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniu 17 grudnia 2021r. między godz. 15:30 a 18:00 na terenie parkingu przy Przedszkolu Samorządowym w Głuszycy (ul. Grunwaldzka).

czytaj więcej

DARMOWE SZCZEPIENIA NA GRYPĘ24.11.2021

Szanowni Państwo,

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada 2021 r. mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty - Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne jest tutaj), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

czytaj więcej

ZDALNE NAUCZANIE W SP223.11.2021

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu, w dniach 24-29 listopada 2021 r. nauka w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy w części klas będzie prowadzona w trybie zdalnym.

czytaj więcej

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. 74 84 59 479,
74 84 56 344

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 4207342
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl