SOWIOGÓRSKA PRZESTRZEŃ AKTYWNOŚCI W GŁUSZYCY - modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku

GŁUSZYCKI SKATEPARK OTWARTY

Po kilku latach oczekiwań głuszycka młodzież może skorzystać z nowego skateparku, który powstał w Ogrodzie Jordanowskim. Powstanie skateparku to głównie ich inicjatywa – zebrali 1000 podpisów pod przygotowaną przez siebie petycją, którą złożyli na ręce Burmistrza Głuszycy.

6 listopada w obecności młodzieży, dyrektorów szkół i instytucji miejskich, radnych Rady Miejskiej oraz lokalnych mediów oficjalnie otworzono nową atrakcję. Wstęgę przecięli zaproszony na tę okazję Wicemarszalek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz przedstawiciel naszych młodych mieszkańców – Mikołaj Fereńczuk. Otwarcie było połączone z pokazem umiejętności młodych sportowców, którzy od jakiegoś czasu mieli okazję korzystać nowego obiektu w Ogrdzie Jordanowskim.

Zadanie o nazwie „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku” zostało współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 541 765.70 zł, z czego 241 849 zł to dofinansowanie unijne uzyskane przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.

SKATEPARK W BUDOWIE

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przez młodzież budowa głuszyckiego skateparku w Ogrodzie Jordanowskim. Na razie prace dotyczą przygotowania terenu pod budowę nowego punktu rekreacyjno-sportowego. W późniejszym terminie zostaną wykonane wszystkie potrzebne elementy do jazdy.

Zadanie o nazwie „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku” jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 541 765.70 zł, z czego 241 849 zł to dofinansowanie unijne uzyskane przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”. Zakończenie budowy planowane jest na 31.10.2019 r.

UMOWA NA SKATEPARK PODPISANA!

W dniu 5 października br. Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Skarbnik Gminy Agnieszka Świędrych podpisali umowę o przyznanie pomocy na budowę skateparku w Głuszycy.  W ramach zadania „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku” wykonane zostanie także nowe oświetlenie LED i zainstalowane będą nowe ławki z oparciem.

Zadanie jest współfinansowe ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i wyniesie 241.849 zł. Środki pozyskane zostały za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Sowiogórskie.

 

- Gmina Głuszyca pozyskała ponad 230 tys. zł na realizację projektu „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku”  – informuje burmistrz Roman Głód. – Bardzo się cieszę, że wkrótce rozpocznie się realizacja długo oczekiwanej przez wielu młodych głuszczan  inwestycji zlokalizowanej w samym centrum miasta - w Parku Jordanowskim, który stanie się miejscem aktywnego wypoczynku.

Decyzją Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” zadanie zostało uznane za zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju LGD i wybrano je do dofinansowania, mieszcząc się w limicie 100% środków dostępnych w ramach naboru. Projekt złożony przez Gminę Głuszyca został bardzo wysoko oceniony i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Przyznana kwota w wysokości 237 706 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”  i stanowi 63,63 % całkowitej wartości inwestycji. Pozostałe środki na realizację zadania w wysokości ok. 135 870 zł pochodzić będą z budżetu Gminy Głuszyca.

Poniżej wizualizacja głuszyckiego skateparku.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5373958
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl