NOWE TECHNOLOGIE DLA DZIEWCZYN – INFORMACJA O PROGRAMIE STYPENDIALNYM

W programie mentoringowo-stypendialnym "Nowe technologie dla dziewczyn" udział mogą wziąć:
-maturzystki 2016, które podejmą studia w roku akademickim 2016/2017 na jednej z uczelni programu, na jednym z wybranych kierunków (Lista) oraz przejdą proces rekrutacji,
-studentki, które studiują na jednej z uczelni programu na jednym z wybranych kierunków (Lista) oraz przejdą proces rekrutacji.

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Program stypendialny obejmuje w tym roku wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

Nabór trwa do końca czerwca. Do udziału w drugiej edycji programu stypendialnego zaproszone zostały tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i (nowość!) magisterskich, polskich uczelni technicznych. Zainteresowane dziewczyny mogą je składać przez stronę internetową www.stypendiadladziewczyn.pl

Co zyskają stypendystki? Stypendystki Nowych Technologii dla dziewczyn otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu - gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie) lub w amerykańskiej siedzibie firmy. Części dziewczyn aplikujących do programu zaoferowane zostanie także jedno ze 100 miejsc na pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach - INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016 (koniec września, Mazury).

Więcej informacji na: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/regulamin-programu

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5028506
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl