Nowa szansa dla Instytucji otoczenia biznesu z Dolnego Śląska

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca  ogłosiła nowy konkurs  na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć  udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. Do podziału jest  ponad 17,5 mln zł. W ramach konkursu możliwe są do realizacji projekty dotyczące infrastruktury niezbędnej dla świadczenia specjalistycznych usług laboratoryjnych, w tym uruchomienie specjalistycznych laboratoriów i powierzchni badawczych dla przedsiębiorstw – wraz z wyposażeniem.

Instytucje otoczenia biznesu mają wpływ na rozwój naszego regionu, przedsiębiorczości przez  m.in. świadczenie różnorodnych usług na rzecz przedsiębiorców, które przyczyniają się m.in. do poprawy efektywności działalności gospodarczej, rozwoju nowych technologii poprzez udostępnianie  infrastruktury B+R.

- Nowe dotacje na profesjonalizację oferty Instytucji otoczenia biznesu to kolejne wsparcie mechanizmów współpracy nauki i biznesu,  to wsparcie innowatorów i przedsiębiorców. Dotacjami chcemy wzmocnić działalność w obszarze współpracy przy badaniach,  rozwoju innowacji  oraz ich wdrażaniu -  mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej instytucji Pośredniczącej i dodaje:

 - Ważna jest jakość oferty IOB, bo w tych strukturach można wykonać wiele różnych zadań w jednym miejscu , a to jest istotne dla przedsiębiorców.  Stąd też w tym procesie ważne są wyspecjalizowane kadry, bowiem w procesie komercjalizacji nowych technologii wiele zależy od kompetencji  ludzi skupionych wokół IOB. Dialog między biznesem i nauką został nawiązany, teraz potrzebna jest wzajemna aktywność obu stron, aby powstawały ciekawe technologiczne rozwiązania rozwiązujące nowe problemy cywilizacji.  Ważny jest dostęp do zasobów badawczo-rozwojowych , bo korzyści odniosą  zarówno wszyscy zaangażowani w nowe procesy technologiczne,  jak i  otoczenie społeczno-gospodarcze.

Do pobrania:

Założenia konkursu

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3490308
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl