Nie kupuj! Adoptuj!

Adoptując zwierzę, podejmujesz ważną decyzję, na którą wyrażają zgodę wszyscy członkowie Twojej rodziny. Pamiętaj zwierzę to nie zabawka! Osoba, która chce adoptować zwierzę, musi mieć ukończone 18 lat. Musi przygotować odpowiednie warunki dla zwierzęcia, a przede wszystkim zapewnić mu miłość i opiekę. Po wyborze nowy właściciel musi zapoznać się z regulaminem adopcji, następnie jest spisywana umowa adopcyjna. W poszukiwaniu odpowiedniego zwierzęcia do adopcji pomoże weterynarz z Głuszycy Malwina Witek lub wolontariusze w okolicznych schroniskach dla zwierząt.

Dlaczego warto adoptować zwierzę ze schroniska?

Adopcja to naprawienie tego, co zepsuli inni ludzie. Z dniem adopcji kończy się koszmar zwierzaka - bezdomnej istoty. Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet. Zdecydowanie łatwiej nauczyć czystości dużego psa, który ma już ukształtowany charakter. Adoptujący zna już  jego wiek i wygląd, a przede wszystkim zyskuje oddanego przyjaciela. Zwierzęta ze schroniska szybko przywiązują się do swoich nowych opiekunów. Szczeniaki czy kocięta przy adopcji otrzymują książeczki zdrowia, są zaszczepione oraz czipowane. Istnieje możliwość późniejszej sterylizacji czy kastracji zwierząt w danym schronisku.

Przypominamy osobom posiadającym już zwierzęta, że obowiązkiem właściciela jest poszanowanie zwierzęcia, umożliwienie mu swobodnej zmiany pozycji ciała oraz zapewnienie zwierzęciu stałego dostępu do wody, karmy i opieki weterynaryjnej. Zwierzę nie może przebywać na uwięzi dłużej niż 12 godzin, a uwięź nie może być krótsza niż 3 metry.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na terenie Gminy Głuszyca obowiązuje program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Celem programu jest :

  • zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku bądź innej w placówce do tego przeznaczonej,
  • opieka nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie,
  • ograniczenie bezdomności zwierząt na terenie gminy Głuszyca,
  • obligatoryjna sterylizacja albo kastracja zwierząt w schronisku,
  • poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt,
  • zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3483367
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl