Krakowski naukowiec Polskiej Akademii Nauk w Głuszycy

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Fundacji Jawor w Głuszycy Górnej  spotkali się z wyjątkowym  gościem. Był nim Michał Banaś – absolwent geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej  Akademii Nauk w Krakowie, dydaktyk w programie Eduscience  Instytutu Geofizyki PAN. Michał Banaś od 5 lat bierze także udział w organizacji Pikników Naukowych, a od 19 lat jako miłośnik  Gór Sowich bada tajemnice kompleksu Riese i służy wsparciem geologicznym dla grup poszukiwaczy.

Do szkoły przyjechał z inspirującym  wykładem i ciekawą prezentacją o wulkanach. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska oraz dotknąć bomby wulkaniczne oraz najczystsze formy lawy przywiezionej z Islandii,  zwane szkłem wulkanicznym (Obsydian). Przez cyfrowy mikroskop  dzieci zobaczyły  także pył wulkaniczny. Wszystkie prezentowane eksponaty gość przekazał na rzecz szkoły. Będzie to początek kolekcji, która wzbogaci przyszłą pracownię geograficzną.

To początek współpracy z naukowcem, który obiecał odwiedzać szkołę cyklicznie i prowadzić zajęcia dydaktyczne nie tylko w salach szkolnych, ale i w terenie.  Na lekcjach geografii uczniowie będą mogli nauczyć się rozpoznawać minerały i skały występujące w naszej okolicy, a bezpośrednie spotkania z przedstawicielem świata nauki zaciekawią z pewnością wielu uczniów takimi dziedzinami wiedzy jak geografia, geologia czy  geofizyka.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3669450
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl