Głuszyckie eliminacje Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej!

Od pięciu lat Podwórkowa Liga Mistrzów, czyli turniej drużyn podwórkowych - organizowana była w Wałbrzychu w dzielnicy Stary Zdrój. Idea propagowania sportu i gry fair play, rozrosła  się i w czasie tegorocznych wakacji mecze odbywają się w wielu miejscowościach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Turniej rozpoczął się na boisku Orlik przy ulicy 11 Listopada 75 w Wałbrzychu. Kolejne eliminacje rozegrano w Mieroszowie, Nowej Rudzie, Szczawnie Zdroju, Starych  Bogaczowicach, Boguszowie Gorcach, Walimiu, Czarnym Borze i w Głuszycy.

Wielki finał, w którym mistrzowie swoich miejscowości spotkają się na boiskach centrum rekreacyjno-wypoczynkowego Aqua – Zdrój w Wałbrzychu, odbędzie się w poniedziałek 20 lipca br. 

Zespoły grają w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat i  powyżej 15 lat. Składają się z siedmiu zawodników  (bramkarz + 6 zawodników) bez rezerwowych. 

W eliminacjach głuszyckich na Orliku w piątek 17 lipca wzięły udział trzy drużyny, które powitali posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz burmistrz Głuszycy Roman Głód. W kategorii wiekowej do 14 lat do finału zakwalifikowała się drużyna Old Spice Team, natomiast zwycięzcą starszej kategorii wiekowej została Termalika Głuszyca,  pokonując 3:1 drużynę FC Głuszyca. Oba głuszyckie zespoły jadą w najbliższy w poniedziałek zagrać o finał w Wałbrzychu. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy!

 

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy.

Organizatorzy turnieju: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatol Szpur, Fundacja „Z Całego Serca”, Aqua – Zdrój.

Partnerzy: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Mecenat nad turniejem objęli: Zamek Książ, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

 

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3483394
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl