Głuszycka sala widowiskowa uroczyście otwarta!

Uroczystość otwarcia odnowionej głuszyckiej sali widowiskowej uświetnił koncert zespołu Smooth Jazz Quartet. Na zaproszenie burmistrza Romana Głoda przybył Petr Hudousek - starosta Miasta Rokytnice w Orlickich Górach z Republiki Czeskiej, miasta partnerskiego Gminy Głuszycy. Oprócz mieszkańców w uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele samorządu głuszyckiego, gminnych instytucji oraz seniorzy z głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i z zaprzyjaźnionego noworudzkiego UTW.

 

W sobotnie popołudnie 7 kwietnia goście przybyli do Centrum Kultury w Głuszycy mogli usłyszeć piękne bluesowo-jazzowe kompozycje. Dla publiczności zagrali: na saksofonie - Krzysztof Kurnyta, na klawiszach - Piotr Sycz, na gitarze basowej – Ryszard  Ogorzelec oraz na perkusji - Mieczysław Gorzała. Kwartet składający się w 75% z głuszyczan i - warto dodać członków Głuszyckiej Orkiestry Dętej - gra razem od kilku miesięcy w pomieszczeniach głuszyckiego centrum. Instrumentalistów łączy wspólna pasja, jaką jest tworzenie muzyki.

Przed koncertem w imieniu burmistrza Głuszycy Romana Głoda zastępca burmistrza Grzegorz Szymański złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do remontu sali widowiskowej. Prace remontowe objęły wymianę stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej wraz z montażem nowego oświetlenia. Sala i pomieszczenia zaplecza zostały na nowo pomalowane. Położono także  nową wykładzinę podłogową.

Zakres prac remontowych został w 80% sfinansowany dzięki otrzymanej przez Gminę Głuszyca promesie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zadanie pn. „Odbudowa pomieszczeń Centrum Kultury-Miejskiej  Biblioteki Publicznej – sala widowiskowa ze sceną (gradobicie, nawalne opady i powódź czerwiec 2013)”  zostało dofinansowane kwotą w wysokości 128 tys. zł. Z budżetu Gminy wydatkowana została na ten cel kwota 32 tys. zł, co stanowi 20% wartości całej inwestycji.

Zadanie wykonała Dolnośląska Firma Budownictwa Ogólnego z Ząbkowic Śląskich reprezentowana przez Pana Bogdana Suchanka. Przygotowaniem projektu o dofinansowanie oraz realizacją wykonania inwestycji zajmowali się pracownicy Referatu Inwestycji, Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Głuszycy - Katarzyna Łazanowska, Magdalena Jarosz oraz Anna Błachotnik. Przekazujemy także podziękowania dla Pani Moniki Kulus – gospodarza obiektu za czuwanie nad sprawnym przebiegiem remontu sali.

Publiczność mogła także zobaczyć prezentację ze zdjęciami i informacjami o historii sali widowiskowej i samego obiektu, w którym mieści się siedziba Centrum Kultury-Miejskej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Za udostępnienie materiałów serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Czepilowi z Jadła, lokalnemu miłośnikowi historii. Dekorację sali wykonali pracownicy CK-MBP przy wsparciu Agnieszki Musz ze studia Florystycznego „Agawa”.

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193561
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl