WYŚCIG O CZAPKĘ ŚLIWEK NA ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO

Już po raz piąty Wyścig MTB XC o Czapkę Śliwek zamyka głuszycki sezon rowerowy. Wyjątkowo ciepła aura w minioną niedzielę 20 października sprzyjała stającym na starcie kolarzom górskim, którzy zmierzyli się z trzema 5–kilometrowymi  pętlami, wiodącymi głównie po leśnych ścieżkach. Nie zabrakło ostrych podjazdów i równie stromych zjazdów. Kolarzy na starcie powitali Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Grzegorz Walczak - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy.

Tytuł mistrza wyścigu obronił  zawodnik Bike Center Atak Sport Świdnica - Piotr Sułek, który jednocześnie poprawił swój ubiegłoroczny wynik i trasę pokonał w czasie 00:45:51. Warto dodać, że Piotr Sułek to aktualny mistrz Polski MTB! Drugi na mecie był Piotr Iciaszek z Wałbrzycha z czasem 00:45:59, a trzeci Kamil Hodyl z Kudowy-Zdroju, reprezentujący Kudowianka Cyklon Proal Team (czas 00:46: 22).

Wśród pań pierwsza na mecie pojawiła się Agata Hamera z Bielawy (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych) z czasem 00:53:15. Rewelacyjnie trasę wyścigu pokonała 11-letnia głuszyczanka Amelia Molska (czas 01:10:54). Pierwszym głuszyczaninem na mecie był Krzysztof Paluszek (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych), jeden ze współorganizatorów i pomysłodawców wyścigu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy pokonali wymagającą trasę wyścigu i postanowili kolejny raz zakończyć sezon rowerowy w Głuszycy. Czapki śliwek obok medali i nagród rzeczowych tradycyjnie trafiły do kolarzy stających na podium. Oficjalne wyniki X Wyścigu MTB XC o Czapkę śliwek można zobaczyć na stronie:

https://live.ultimasport.pl/827/index.php?site=pdf

Organizatorem  wyścigu było Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy przy wsparciu Gminy Głuszyca, sponsorów i wielu wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5027691
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl