BIEG TROPEM WILCZYM W GŁUSZYCY

Ponad 80 osób wzięło udział w głuszyckiej edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Biegacze i osoby z kijkami mieli do pokonania prawie 8-kilometrową trasę wiodącą z Parku Jordanowskiego w Głuszycy do Podziemnego Miasta Osówka, gdzie na wszystkich czekał ciepły i smaczny posiłek przygotowany przez restaurację znajdująca się przy kompleksie Osówka. Na starcie biegaczy powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód, który także na mecie wręczał medale zawodnikom.

Uczestnicy wydarzenia w aktywny sposób uczcili pamięć bohaterów podziemnia antykomunistycznego oraz włączyli się do zbiórki wspomagającej leczenie dwójki dzieci - 17-miesięcznej Małgosi, cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną oraz 8-letniego Bartka, który urodził się bez stopy i czeka na protezę. Udało się zebrać kwotę 163,84 zł.

Centrum Kultury-MBP w Głuszycy składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wsparły przygotowania oraz sprawny przebieg wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Głuszycy Romana Głoda oraz Prezesa Podziemnego Miasta Osówka Zdzisława Łazanowskiego. Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo żołnierzom z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej i funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Wielkie podziękowania dla Grzegorza Walczaka ze Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy, Artura Gołdy, harcerek – Celestyny Chlastawy i Izabeli Sosnowskiej, Dariusza i Anny Skupów oraz dla pracowników CK-MBP: Doroty Link, Klaudii Chętkowskiej, Grzegorza Bachmatiuka, Marzenny Klann, Joanny Burchardt, Danuty Jabłońskiej. Za sympatyczną atmosferę, sportowego ducha, pamięć i obecność dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głuszycy i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. W tegorocznej edycji biegu hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ponad 75 tys. osób. Bieg jest częścią obchodów Narodowego dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych, ustanowionego w roku 2011.  

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193392
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl