Tajemnice Militarnych Podziemi

TAJEMNICZA OSÓWKA PRZEJDZIE MULTIMEDIALNĄ METAMORFOZĘ

Ponieżej publikujemy link - TVP3 Wrocław, na temat Podziemnego Miasta Osówki:

https://wroclaw.tvp.pl/36728073/tajemnicza-osowka-przejdzie-multimedialna-metamorfoze 

ROZMAWIALI O TAJEMNICACH MILITARNYCH PODZIEMI

Czeski Rychnov nad Kněžnou był miejscem  spotkania podmiotów biorących udział w projekcie „Tajemnice militarnych podziemi”. Gminę Głuszyca reprezentowali burmistrz Roman Głód i Katarzyna Łazanowska, kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego  w Głuszycy.

-To pierwsze spotkanie lidera i partnerów projektu po otrzymaniu informacji o zdobyciu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  ze środków Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Liderem projektu  jest czeskie Miasto Rokytnice w Orlickich Górach, reprezentowane przez starostę  Petra Hudouska.  W spotkaniu oprócz Gminy Głuszyca wzięli udział również pozostali partnerzy projektu, którymi są Euroregion Pomezi Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov i Gmina Kamienna Góra- dodaje Roman Głód.

W czasie spotkania ustalono harmonogram realizacji projektu oraz przygotowano dokumentację do podpisania umowy o dofinansowanie. Przypomnijmy, że ogólna wartość projektu wynosi 1.798.507,69 Euro (ok. 7.553.732,30 zł). Wartość zadania, które zrealizowane zostanie w Gminie Głuszycy to ok. 1.735.482,00 zł, przy dofinansowaniu 85% ogólnej wartości projektu. W ramach projektu zmodernizowane zostaną m.in. ekspozycje Podziemnego Miasta Osówka. Warto również dodać, że projekt „Tajemnice militarnych podziemi” został bardzo wysoko oceniony i znalazł się na piątym miejscu listy rankingowej. Gratulacje dla przygotowujących projekt!

„Tajemnice militarnych podziemi” to po „Malarzach Gór Orlickich i Gór Sowich” kolejny projekt realizowany w ramach polsko-czeskiej współpracy Gminy Głuszyca z partnerskim miastem Rokytnice w Orlickich Górach.

 

 

GMINA GŁUSZYCA ZDOBYŁA PONAD 1,5 MLN DOFINANSOWANIA DLA PODZIEMNEGO MIASTA OSÓWKA!

"Tajemnice Militarnych Podziemi" to projekt, który został rekomendowany do dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy Granice” 2014-2020.Projekt, którego liderem jest czeskie Miasto Rokytnice w Orlickich Górachzostał przygotowany przez wspólnie z partnerami, którymi są: Gmina GłuszycaEuroregion Pomezi Čech, Moravy a Kladska -Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov i Gmina Kamienna Góra. Ogólna wartość projektu wynosi 1.798.507,69 Euro (ok. 7.553.732,30 zł). Wartość zadania, które realizowane będzie w Gminie Głuszycy, obejmuje kwotę wynoszącą 1.510.650 zł, co stanowi 85% ogólnej wartości projektu.

-W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie wejścia do sztolni wraz z modernizacją i rozbudową ekspozycji Podziemnego Miasta Osówka. Turyści zwiedzający Osówkę zobaczą nowe wystawy multimedialne, ciekawe ekspozycje i nowoczesne prezentacje tajemnic militarnych związanych z obiektem.  Projekt zakłada również montaż nowoczesnego oświetlenia ekspozycji – wyjaśnia burmistrz Roman Głód. 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 2620371
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl