SOWIOGÓRSKA PRZESTRZEŃ AKTYWNOŚCI W GŁUSZYCY - modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku

- Gmina Głuszyca pozyskała ponad 230 tys. zł na realizację projektu „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku”  – informuje burmistrz Roman Głód. – Bardzo się cieszę, że wkrótce rozpocznie się realizacja długo oczekiwanej przez wielu młodych głuszczan  inwestycji zlokalizowanej w samym centrum miasta - w Parku Jordanowskim, który stanie się miejscem aktywnego wypoczynku.

Decyzją Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” zadanie zostało uznane za zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju LGD i wybrano je do dofinansowania, mieszcząc się w limicie 100% środków dostępnych w ramach naboru. Projekt złożony przez Gminę Głuszyca został bardzo wysoko oceniony i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Przyznana kwota w wysokości 237 706 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”  i stanowi 63,63 % całkowitej wartości inwestycji. Pozostałe środki na realizację zadania w wysokości ok. 135 870 zł pochodzić będą z budżetu Gminy Głuszyca.

Poniżej wizualizacja głuszyckiego skateparku.

 

Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 2373539
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl