Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich

ROZPOCZĘŁY  SIĘ POLSKO-CZESKIE PLENERY MALARSKIE

Młodzież z Głuszycy i z czeskich Rokytnic uczestnicząca w projekcie partnerskim "Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich" wykonuje już swoje pierwsze prace. W dniu 19 maja pod okiem artysty malarza Ryszarda Berczyńskiego powstają piękne obrazy i rysunki wykonywane techniką dowolną.

Oprócz fachowej opieki artystycznej i cennych wskazówek udzielanych przez malarza w ramach projektu uczestnicy plenerów korzystają z materiałów malarskich zapewnionych przez organizatorów. Kolejny plener dla młodzieży zorganizowany zostanie 26 maja w Czechach. Dorośli uczestnicy plenerów malarskich spotkają się w dniach 16-18 czerwca w Czechach i 30 czerwca-2 lipca w Głuszycy.

-Wystawa prac wykonanych podczas plenerów zaprezentowana zostanie 16 września 2017 r. o godz. 17.00  w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Zwieńczeniem artystycznych dokonań będzie wydanie albumu w wersji polsko-czeskiej z najciekawszymi pracami powstałymi w czasie zaplanowanych czterech sesji plenerowych.  Pierwszy projekt partnerskich  gmin Głuszycy i  Rokytnic w Orlickich Górach dofinansowany został z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska- Polska kwotą ok. 56 000. zł informuje burmistrz Głuszycy Roman Głód.

 

„Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich”

Pierwszy projekt partnerskich  gmin Głuszycy i  Rokytnic w Orlickich Górach dofinansowany z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska- Polska. 

W dniach 16-18 czerwca w Rokytnicach oraz 30 czerwca-2 lipca w Głuszycy zorganizowane zostaną plenery malarskie dla dorosłych mieszkańców Głuszycy i Rokytnic po stronie czeskiej. Ponadto 19 maja w Głuszycy i 26 maja w Rokytnicach zaplanowano plenery malarskie dla gimnazjalistów z obu partnerskich gmin.  Dla uczestników projektu zostaną zakupione materiały malarskie.

Powstałe w czasie plenerów obrazy zostaną zaprezentowane na wystawie kończącej projekt w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy w sobotę 16 września. Zostanie także wydany album w wersji polsko-czeskiej prezentujący najładniejsze obrazy namalowane przez uczestników projektu.

Całkowita wartość projektu: 15 467,14 Euro – ok. 64 600 zł

Kwota dofinansowania: 56 000. zł.

Termin realizacji: 2016-2017

Do pobrania:

- REGULAMIN OTWARTEGO PLENERU MALARSKO –RYSUNKOWEGO DLA DOROSŁYCH Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich

- REGULAMIN OTWARTEGO PLENERU MALARSKO –RYSUNKOWEGO dla Dzieci i Młodzieży Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich

- KARTA ZGŁOSZENIA DLA DOROSŁYCH

- KARTA ZGŁODZENIA DLA MŁODZIEŻY I DZIECI

Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 2139924
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl