Polsko-czeskie plenery malarskie

 „Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich”- pierwszy projekt partnerskich  gmin Głuszycy i  Rokytnic w Orlickich Górach dofinansowany z funduszu mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska- Polska był tematem spotkania burmistrza Głuszycy Romana Głoda ze starostą Rokytnic w Orlickich Górach Petrem Hudouskiem. W spotkaniu roboczym w Urzędzie Miejskim w Głuszycy w dniu 15 marca uczestniczyły także osoby odpowiedzialne za realizację projektu po polskiej i czeskiej stronie.

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 56 tys. zł w dniach 16-18 czerwca w Rokytnicach oraz 30 czerwca-2 lipca w Głuszycy zorganizowane zostaną plenery malarskie dla dorosłych mieszkańców Głuszycy oraz przedstawicieli strony czeskiej. Ponadto 19 maja w Głuszycy i 26 maja w Rokytnicach zaplanowano plenery malarskie dla gimnazjalistów z obu partnerskich gmin.  Dla uczestników projektu zostaną zakupione materiały malarskie.

-Plenery będą doskonałą okazją do rozwoju talentów lokalnych twórców, poszerzenia wiedzy i umiejętności pod okiem znanych - polskich i czeskich artystów. Powstałe w czasie plenerów obrazy zostaną zaprezentowane na wystawie kończącej projekt w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy w sobotę 16 września. Zostanie także wydany album w wersji polsko-czeskiej prezentujący najładniejsze obrazy namalowane przez uczestników projektu - informuje burmistrz Roman Głód.

Niebawem pojawią się informacje dotyczące rekrutacji do projektu  „Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich”. Już dziś serdecznie zachęcamy głuszyczan, często malujących obrazy w domowym zaciszu,  do uczestnictwa w polsko-czeskim projekcie.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 2620505
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl