„ZIEMIA OBIECANA WŁÓKNIARZY” ZACHWYCIŁA GŁUSZYCKĄ PUBLICZNOŚĆ

Spektakl „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, który obejrzeć można było w sobotni wieczór 16 listopada 2019 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, zgromadził tłumy widzów. Sztuka według scenariusza i w reżyserii Roberta Delegiewicza przywołała wspomnienia związane z życiem głuszyczan w pierwszych miesiącach po zakończeniu II wojny światowej.

Spektakl kultywuje pamięć o historii Głuszycy, upamiętnia doświadczenia związane z budową polskiej państwowości i ukazuje głuszyckie włókiennictwo jako ogniwo spajające i określające tożsamość mieszkańców Głuszycy. Aktorzy-amatorzy z Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach” dostarczyli publiczności wielu chwil wzruszeń, ukazali pełne dramatyzmu sytuacje, w jakich znalazło się wiele osób dotkniętych grozą wojny oraz różne postawy bohaterów, którzy pragnęli rozpocząć nowe życie na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Przywołane zostały także wspomnienia związane z przemysłem włókienniczym, który rozwijał się w Głuszycy. Autentyczność ukazanych sytuacji bazujących na zasłyszanych opowieściach mieszkańców oraz barwny język i sugestywna gra aktorska, a także spora dawka dobrego humoru sprawiły, że publiczność nagrodziła aktorów i reżysera gromkimi brawami.

W spektaklu wystąpili:
Agnieszka Musz – Rachela
Alina Mączyńska – Helena
Artur Gołda – Leon
Edyta Popek – Anna
Karolina Moc, w zastępstwie Iwety Głód – Maria
Magdalena Gołda – Magdalena 
Ilona Banasik – Lidka
Magdalena Kandefer – Marlena
Mirosław Żołopa – Kazimierz 
Urszula Mrozińska – Ewa 
Szymon Sławik – partyzant pierwszy 
Krzysztof Gołda – partyzant drugi
Przesłuchiwany – Grzegorz Milczarek
Robert Delegiewicz – Komisarz

W ramach realizacji zadania w galerii CK-MBP przygotowano poczęstunek, który sprzyjał wymianie wrażeń związanych z odbiorem sztuki. Spektakl został uwieczniony w postaci dokumentacji zdjęciowej i filmowej.

Sobotni spektakl był zwieńczeniem warsztatów teatralnych, które odbywały się w siedzibie lidera projektu - Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. Próba generalna kończąca warsztaty odbyła się w piątek 15.11.2019 r.

Zadanie „Ziemia Obiecana Włókniarzy” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie realizowane było przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy w partnerstwie z Gminą Głuszycą, Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy oraz Gracjanem Rudnickim, właścicielem Łowiskiem Pstrąga Złota Woda w Łomnicy.

Lider projektu – Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy składa podziękowania wszystkim partnerom projektu, osobom i instytucjom zaangażowanym w współtworzenie projektu.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3318641
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl