WYJĄTKOWY GOŚĆ W GRZMIĄCEJ

Większość osób kojarzy Głuszycę z Podziemnym Miastem Osówką oraz licznymi imprezami sportowymi takimi jak Puchar Strefy MTB Sudety, Waligóra Run Cross, Maraton Pieszy Sudecka Żyleta czy Extreme MTB Challenge. Warto jest jednak zwiedzić tę okolicę w trochę nietypowy sposób – konno.
Zauroczony walorami krajobrazowymi Gminy Głuszyca Andrzej Makacewicz z Akademii Jeździeckiej JNBT przyjeżdża tu na szkolenia, by uczyć nie tylko młodzież, ale także dorosłych jak zbudować relacje z koniem i przy tym doskonalić umiejętności jeździeckie, bez zbędnej przemocy i zmuszania zwierzęcia do posłuszeństwa. Pan Andrzej odwiedził naszą gminę, a konkretniej Stajnię przy Sadzie w Grzmiącej już w czerwcu, lecz tym razem przywiózł ze sobą wyjątkowego towarzysza – mustanga Geronimo.
 
I pewnie w tym miejscu wiele osób pomyśli koń jak koń, ale nic z tych rzeczy. Mustangi to dziko żyjące konie, o zupełnie innym temperamencie niż te, które znamy ze stajni, są też od nich mniejsze. Geronimo trafił do Polski ze stanu Idaho w USA w czerwcu tego roku, jako jeden z 15, które w tym samym czasie trafiły do Europy. Tym samym stał się jedynym mustangiem w naszym kraju. Do pana Andrzeja trafił w ramach programu Mustang Makeover, którego zadaniem jest popularyzacja wiedzy o tych wyjątkowych zwierzętach. To nie wszystko.
 
Geronimo przechodzi aktualnie trening, którego efekty pan Andrzej zaprezentuje w październiku w Akwizgranie (Aachen) uważanego za Serce Jeździectwa Europy. Przyjadą także trenerzy z pozostałą 14 mustangów. Konkurs, w którym wezmą udział, wyłoni najlepszego trenera. Później wszystkie mustangi zostaną zlicytowane i trafią do nowych domów. Niestety, kontrakt, jaki podpisał trener, nie pozwala mu wylicytować Geronimo. Wielka szkoda, ponieważ widać jaka więź łączy pana Andrzeja ze swoim wyjątkowym przyjacielem.
Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3577917
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl