WSPÓLNIE POWIEDZIELI "NIE" PRZEMOCY

Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2 października Międzynarodowym dniem bez przemocy. Nadchodzący dzień jest doskonałą okazją, by uzmysłowić najmłodszym czym jest przemoc i jak jej zapobiegać, Burmistrz Głuszycy oraz Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie zorganizowali „Dzień bez przemocy”.

Podczas wydarzenia głuszyccy uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z zakresu emocji i zachowań społecznych. Następnie wraz z nauczycielami przeszli w kolorowym orszaku pod Urząd Miejski w Głuszycy, gdzie wzięli udział w specjalnie przygotowanym happeningu. Podczas wydarzenia młodzież mogła też wziąć udział w pokazie specjalnie szkolonego psa policyjnego. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali również sprzęt i wozy policyjne, wóz pożarniczy pokazała Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej.

Burmistrz Głuszycy składa podziękowania Zespołowi interdyscyplinarnemu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie za zaangażowanie w przygotowaniu wydarzenia. Podziękowania również dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5367974
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl