W GŁUSZYCY ZNÓW POBIEGLI TROPEM WILCZYM

Już po raz szósty głuszyczanie w aktywny sposób uczcili pamięć pomordowanych bohaterów podziemia antykomunistycznego poprzez liczny udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 1 marca. Na 5,5-kilometrową trasę ze startem z placu przy kaplicy św. Józefa w Głuszycy wyruszyły rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy, a także wiele osób ceniących sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed biegiem w kaplicy św. Józefa odprawiona została Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Na starcie biegaczy powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód, który także na mecie przy Agroturystyce „Gościniec” w Łomnicy wręczał medale zawodnikom. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu: Pani Iwona Frankowska – Zastępca Starosty Wałbrzyskiego, Grzegorz Szymański – Wiceburmistrz Głuszycy, a także przedstawiciele Rady Miejskiej w Głuszycy: Grzegorz Milczarek – Przewodniczący i Edyta Popek – Wiceprzewodnicząca Rady. Przed startem wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Kolisza ze Stowarzyszenia Waligóra Run. Na mecie czekał na biegaczy i kijkarzy ciepły posiłek oraz chwila odpoczynku w promieniach marcowego słońca na gościnnym terenie agroturystyki prowadzonej przez Danutę i Marka Hiszpańskich z Łomnicy. Uczestnicy wydarzenia włączyli się również do zbiórki wspomagającej rehabilitację dzieci, podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum.

Dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły przygotowania oraz sprawny przebieg wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, ks. Sławomira Augustynowicza – proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, właścicieli Agroturystyki „Gościniec” w Łomnicy, Agaty i Tomasza Dąbrowskich, Andrzeja Kolisza, Artura Gołdy, Grzegorza Czepila, Wojciecha Jelewskiego, wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej nr 3: Mai Chmiel, Amelii Sabadach, Darii Stępień. Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo w biegu żołnierzom z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej i funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Podziękowania dla pracowników Urzędu Miejskiego oraz CK-MBP w Głuszycy: dla Ilony Banasik, Klaudii Chętkowskiej, Grzegorza Bachmatiuka, Marzenny Klann. Za sympatyczną atmosferę, sportowego ducha, pamięć i obecność jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim uczestnikom tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głuszycy. Już dziś zapraszamy do równie licznego udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193289
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl