V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Pod takim hasłem odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 3 i w mieście Głuszyca. Jest to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Dziś, 25 września 2015r. znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami byli uczniowie klas IV ze wsparciem koleżanek z klas starszych oraz opieką rodziców. Tworzyli oni specjalne Komisje MT i zaopatrzeni w losy o różnych poziomach trudności, przepytywali starszych kolegów, nauczycieli, rodziców, przyjaciół szkoły oraz przypadkowych przechodniów. Dzieci były bardzo zmotywowane, ale i nieco przejęte pełnieniem tak ważnej funkcji. Jednak zgodnie przyznali, że wolą odpytywać niż być odpytywane.

Po lekcjach Patrol Egzaminacyjny przeszedł przez Głuszycę i zachęcał przechodniów do egzaminu. Odwiedził również lokalną cukiernię, kwiaciarnię oraz Centrum Kultury. Niektórzy mieszkańcy Głuszycy bardzo się stresowali, ale trudno się dziwić, gdy egzaminatorami byli mali eksperci

W zabawie udział wzięło 417 osób, rozdaliśmy 341 certyfikatów „Eksperta tabliczki mnożenia". Okazało się więc, że ponad 80% osób, w tym uczniowie SP3, zna tabliczkę mnożenia śpiewająco. Każdy uczestnik oprócz certyfikatu otrzymał słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy mistrzom!

W tym dniu wykonywane były również zdjęcia uczestników WMTDay z pracami plastycznymi pt. Sowa. Mądra Głowa. Najładniejszy plakat będzie zgłoszony do konkursu „Photo WTMDay 2015”.

Koordynatorem lokalnym akcji WMTDay była nauczycielka matematyki Anna Chmielewska. Za udział w akcji i popularyzowanie matematyki wśród uczniów Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy otrzymała certyfikat.

oprac. SP3

 

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3315785
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl