Uphill Rogowiec

Uphill Rogowiec wystartował po raz drugi!

W sobotę 1 października na starcie biegu UPHILL ROGOWIEC stanęły 54 osoby. Przepiękna pogoda sprawiła, że zawodnicy oprócz zmagań z krótką, aczkolwiek wymagającą trasą, mogli podziwiać wyjątkowe widoki w jesiennej, słonecznej oprawie. Dobry nastrój, wielu wolontariuszy z pozytywną energią oraz wyjątkowi ludzie na trasie - biegacze z Głuszycy i z okolic, ale i z Wrocławia, z Poznania czy z Tarnowa stworzyli niezwykłą atmosferę wydarzenia. 

Najszybszym zawodnikiem okazał się Sławomir Nastręt z Poznania, Sklep Biegacza Polonez, który pokonał trasę w czasie 38:37,9. Drugi na mecie był głuszyczanin, pomysłodawca trasy Uphill Rogowiec, Krzysztof Drzygała z czasem 38:58,1. Trzeci przybiegł Marek Swoboda z Wałbrzycha, Byledobiec, z czasem 39:40,5. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Łabuda z Kamiennej Góry, Kamiennogórska Grupa Biegowa, z czasem 48:40,3. Druga przybiegła Ewelina Świątek z Wrocławia, Spartanie Dzieciom KB Ergo z czasem 49:54,7. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej kobiet uzyskała głuszyczanka Sabina Jelewska, czas 53:26,4. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Oficjalne wyniki we wszystkich kategoriach oraz klasyfikację open publikujemy na naszych stronach.

Podczas biegu dla dorosłych zorganizowane zostały wyścigi dla dzieci. Po wręczeniu dyplomów, medali i upominków dzieci zostały zaproszone do uczestnictwa w grach i zabawach, które zorganizowała Fundacja Jawor z Głuszycy. Na wszystkie dzieci czekały owoce, napoje oraz słodycze.

Organizator biegu – Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji wydarzenia. Bieg nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów oraz współorganizatorów biegu, byli nimi: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Łowisko Pstrąga "Złota Woda", Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park, Wodociągi Wałbrzych, John Cotton Europe z Głuszycy, Sklep Biegacza Polonez z Poznania, AMZ Przemysław Zabel Szamotuły, Squeezy Sports Nutrition, ZNiD G.P. Walczak, Partner-tex s.c., Agrosturystka Pod Ostoją, Agroturystyka Pograniczna, Jadłodajnia Finezja, Fundacja Jawor, FizjoCentrum Przemysław Wojda, Balsi Basia Lewandowska-Szarata, Centrum Medyczne Solaris Basia i Bartosz Solarz, Katarzyna i Robert Pepera, Magdalena Wawrzyńczyk, Państwo Mrozińscy, Magda i Karol Szyszka, Robert Janusz - Fotograf i ja. Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, a szczególnie za nieoceniony na trasie biegu doping kibiców - młodzieży z Active Up z Głuszycy Górnej, seniorów z Klubu Relaks oraz Chóru „Renoma”.

 

II Uphill Rogowiec już 1 października!

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy zapraszają biegaczy do udziału w drugiej edycji biegu górskiego Uphill Rogowiec. Jest to bieg w stylu anglosaskim na szczyt góry Rogowiec, na której znajdują się położone najwyżej w Polsce ruiny średniowiecznego zamku.

Zawodnicy będą mieli do pokonania wymagającą trasę o długości 5860 m z przewyższeniami dochodzącymi do 550 m. Ze względu na stopień trudności góra ta nazywana jest  „Małym Kasprowym”. Warto się z nią zmierzyć!

Biuro zawodów mieścić się będzie na Łowisku Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy i czynne będzie w dniu zawodów 1 października 2016 od godz. 8:30. Start zaplanowany jest na godz. 11:00.  Meta znajdować się będzie na szczycie góry Rogowiec.

Zapisy: www.race-timing.pl. Uczestnictwo mieszkańców Głuszycy w biegu jest bezpłatne.

Szczegóły oraz przydatne informacje można znaleźć na funpage’u  Uphill Rogowiec oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, tel. kontaktowy: 883 392 040.

Zapraszamy wszystkich biegaczy. Jeżeli zmierzyliście się z Rogowcem w zeszłym roku, sprawdźcie swoje postępy w drugiej edycji. Jeżeli jeszcze nie byliście z nami, nadeszła pora na sprawdzenia własnych sił.

Serdecznie zapraszamy!

I Uphill Rogowiec 2015 za nami!

 

Słoneczna, jesienna aura, rodzinna atmosfera, świetna organizacja i przed wszystkim wymagająca, choć niezwykle urokliwa trasa biegu górskiego na Rogowiec zgromadziły miłośników biegania w sobotnie przedpołudnie 24 października w gminie Głuszyca. O godz. 11 na starcie w Łomnicy biegaczy powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód i życzył wszystkim powodzenia. Prawie 50 zawodników miało do pokonania trasę o długości  5860 m z przewyższeniem o wysokości 550 m. Większość trasy wytyczona była w lesie. Strome podbiegi i równie wymagające zbiegi dały się odczuć niejednemu. Rekompensatę  w czasie nieustannej wspinaczki zmierzających ku mecie biegu stanowiły urzekające głuszyckie krajobrazy, które w odsłonie jesiennych barw wyglądały niesamowicie.

Jako pierwszy na szczycie góry Rogowiec (870 m n.p.m.) z najwyżej położonymi w Polsce ruinami XIII-wiecznego zamku pojawił się  Piotr Holly z Wałbrzycha z wynikiem 35:31.1. Za nim przybiegli: jako drugi głuszyczanin Krzysztof Drzygała i  jako trzeci Artur Sitko z Jedliny-Zdroju.  W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Balicka-Kochel z Kowar, przed drugą Katarzyną Chomiak z Jedliny Zdroju i trzecią Marią Mleczek z Walimia.

Gospodarz gminy  zaprosił biegaczy na „pasta party” do biura zawodów na Łowisku Pstrąga "Złota Woda" w Łomnicy, gdzie odbyła się dekoracja zwycięzców. Wyróżnieni zostali zawodnicy w kategoriach wiekowych  kobiet i mężczyzn. Nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika  z Głuszycy zdobyli Sabina Jelewska i Krzysztof Drzygała. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim, którzy ukończyli bieg. Klasyfikacja zawodników dostępna jest  na stronie: www.race-timing.pl

 

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy dziękują sponsorom biegu: Agnes-bis s.c., Jadłodajni  Finezja, Piotrowi Dużyńskiemu, firmom John Cotton Europe Sp. z o.o. oraz  Partner-tex s.c., a także partnerom biegu: Agroturystyce Pod Ostoją, Centrum Medycznemu Solaris,  Przemysławowi Wojdzie z FizjoCentrum.pl, Fundacji Jawor, Noclegom Pograniczna, ZNiD Walczak, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy oraz wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację imprezy, a  w szczególności radnym Rady Miejskiej w Głuszycy- Marcie Wróblewskiej, Krzysztofowi Krzymińskiemu, Januszowi Rechowi i Mirosławowi Żołopie oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Serdeczne podziękowania dla ambasadora biegu ultramaratończyka Rafała Ławskiego  za promowanie głuszyckiego uphilla w środowisku polskich biegaczy górskich. Podziękowania dla czuwających nad bezpieczeństwem imprezy funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy i Komendy Miejskiej w Wałbrzychu oraz dla firmy „DAR-MED” za zabezpieczenie medyczne biegu. Za gościnne przyjęcie zawodników dziękujemy Jerzemu i Gracjanowi Rudnickim z Łowiska Pstrąga "Złota Woda" w Łomnicy.

W czasie zmagań dorosłych pod okiem głuszyczanki Ewy Sobieraj, uczestniczki wielu maratonów górskich, biegały także dzieci i młodzież. Organizatorzy nagrodzili medalami wszystkich uczestników biegu. W kategorii szkół podstawowych najlepiej pobiegli chłopcy: Piotr Ochramowicz – I miejsce, Patryk Rudy – II miejsce, Szymon Kwiatkowski - III miejsce oraz dziewczynki: Iza Czemarnik  - I miejsce, Paulina Jelewska – II miejsce, Hanna Marciniak – III miejsce. Wśród gimnazjalistów najlepsi byli Patryk Morawski - I miejsce, Alan Rostkowski – II miejsce, Waldemar Sawin – III miejsce oraz Emilia Sobieraj –I miejsce i Maria Bielecka – II miejsce. Gratulujemy biegaczom - juniorom i cieszymy się ze sportowej atmosfery panującej wśród rywalizujących głuszyckich uczniów i przedszkolaków. Po zawodach o atrakcje dla najmłodszych zadbali  przedstawiciele Fundacji Jawor.

Reprezentujący Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy Grzegorz Walczak i Madgalena Kandefer dziękują burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi za ogromne osobiste zaangażowanie i  pomoc przy organizacji  przedsięwzięcia I Uphill Rogowiec 2015.

Podejmij wyzwanie i zmierz się ponownie z Rogowcem w przyszłorocznej edycji biegu, na którą w imieniu organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy!

 

 

Prawdziwe wyzwanie dla pasjonatów biegów górskich!

Zmierz się z Rogowcem!
 

Nazwa biegu: I Uphill Rogowiec

Data: 24.10. 2015

Godzina startu: 11.00
Miejsce startu: Łowisko Pstrąga "Złota Woda" w Łomnicy

 

Informacje o trasie biegu górskiego:
długość trasy: 5860 m

przewyższenia: 550 m

link do zapisów www.race-timing.pl (tam jako pierwszy pojawia się nasz bieg)

Ambasador biegu:

maratończyk Rafał Ławski

 

Organizatorzy biegu:

Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy.

 

Sponsorzy biegu:

Agnes-bis s.c., Jadłodajnia Finezja, John Cotton Europe Sp. z o.o., Partner-tex s.c., Piotr Dużyński.

 

Partnerzy biegu:

 Agroturystyka Pod Ostoją, Centrum Medyczne Solaris,  FizjoCentrum.pl, Fundacja Jawor, Noclegi Pograniczna,

ZNiD Walczak.

ZAPRASZAMY!!!

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3668327
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl