ŚWIĄTECZNIE NA GŁUSZYCKIM JARMARKU

Atmosferę świąt Bożego Narodzenie można było poczuć w piątek 20 grudnia na terenie Centrum Przesiadkowego w Głuszycy, gdzie zorganizowano Jarmark Świąteczny połączony z otwarciem nowej głuszyckiej inwestycji. Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki oraz wiele ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne zaprezentowała liczna grupa wystawców, wśród których nie zabrakło świetlic wiejskich i sołectw Gminy Głuszyca.

Uroczystego otwarcia Centrum Przesiadkowego przy ul. Łukasiewicza dokonali Burmistrz Głuszycy Roman Głód i Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej. Do odwiedzających jarmark przybył także św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom  słodkości. Świątecznymi stroikami obdarowywali przybyłych pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Starzyńską. Stoisko OPS-u częstowało gości jarmarku barszczem z uszkami, który w ramach projektu socjalnego OPS-u przygotował miejscowy restaurator Krystian Jóźwiak z „Gościńca Sudeckiego”. Stoisko restauracji oferowało także degustację swojskich wędlin i innych świątecznych przysmaków. Rozgrzewającą zupą z kuchni polowej serwował mieszkańcom i gościom Tomasz Dąbrowski.

O świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zadbały grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Na scenie pojawiły się młode wokalistki: Ola Harasimowicz, Marcelina Popik, Martyna Pokorska, Milena Smusz, Magdalena Jelewska, Iga Smusz, Maria Kuźma – uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Piękne kolędy i pastorałki wykonał Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca i Bogdana Osowskiego.

Dyrektor CK-MBP w Głuszycy serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia: Agacie i Tomaszowi Dąbrowskim, Krystianowi Jóźwiakowi, Krzysztofowi Kameczurze, Arturowi Gołdzie, pracownikom Urzędu Miejskiego, OPS-u, CK-MBP w Głuszycy, ZUMiK oraz wszystkim wystawcom i kolędującym w czasie jarmarku.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5368234
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl