Sudety MTB Challenge 2015 przejeżdża przez Głuszycę

Na głuszyckim stadionie 30 lipca meta czwartego odcinka z Barda, a 31 lipca start etapu piątego, kończącego się w Dusznikach Zdroju. W czwartek 30 lipca zawodnicy będą mieli do pokonania 51,7 km, przewyższenia1845 m, najwyższy punkt 1007 m n.p.m. Głuszyczanie będą mogli zobaczyć pierwszych zawodników już po godz. 12 od strony ulicy Leśnej i na linii mety, a potem w czasie medalowej dekoracji na stadionie przy ulicy Dolnej ok. godz. 16.00.

W piątek 31 lipca o godz. 10.00 zawodnicy wystartują z głuszyckiego stadionu i tego dnia będą mieli do pokonania 74, 8 km dystansu o przewyższeniu 2094 m. Przejadą przez teren naszej Gminy następującymi ulicami: Dolną, Grunwaldzką, Kolejową, Łomnicką, Sudecką i Wiejską. Następnie kolarzy górskich  czeka długi podjazd na jedyne w Górach Suchych ruiny XIII- wiecznego zamku Rogowiec,  położonego najwyżej w Polsce (870 m n.p.m.), by później wzdłuż pasa granicznego wjechać na chwilę na teren Czech. Po przejeździe przez Park Narodowy Gór Stołowych etap zakończy się w Dusznikach Zdroju.

Sudety MTB Challenge to najstarszy wyścig etapowy w naszej części Europy. Z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całego świata. To już XI edycja klasycznej „siedmiodniówki” rozgrywanej na pięknych i dziewiczych trasach położonych w Sudetach – prawdziwa uczta dla miłośników MTB.

-Czyste kolarstwo górskie, bez zbędnego „polerowania”. Trasy, które ułożył czas, a nie zostały stworzone ręką człowieka specjalnie po to, by przemieszczać się po nich rowerem. Szlaki, po których się tu jeździ były niegdyś drogami łączącymi wioski, ścieżkami, z których z jednej strony korzystali okoliczni mieszkańcy, gdy wybierali się po grzyby czy jagody, ale też były miejscem przemarszu wojsk walczących ze sobą narodów. Każdy „sztuczny” bike park na świecie się przy tym chowa! - mówi o Challenge’u Mike Blewitt z MarathonMTB.com, australijskiego portalu.


Zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse. CLASSIC dla zaprawionych w boju bikerów: prolog i 6 etapów o łącznej długości 434 km i 13200 m przewyższenia. Dla tych mniej doświadczonych i kolarskich „rekrutów” mamy dwie krótsze opcje – HALF: 3 dni wyścigowe (prolog i 2 pełne etapy, 150 km i 4700 m przewyższenia) oraz QUARTER, składający się z prologu i 2 skróconych etapów, które przełożą się na łączny dystans 100 km i 3300 m pionowej wspinaczki.       

-W 11 edycji Sudety MTB Challenge wracamy do sprawdzonej formuły – start pierwszego i meta ostatniego etapu będzie usytuowana w tym samym miejscu – w Stroniu Śląskim. Robiąc to, minimalizujemy problemy logistyczne zawodników przed i po wyścigu. Odświeżamy też trasy –  mówi organizator i dyrektor wyścigu,  Grzegorz Golonko - dodajemy nowe kawałki i wracamy do tych, po których jeździliśmy 10 lat temu. Krótko mówiąc – zastrzyk adrenaliny gwarantowany!

Etapy XI edycji Sudety MTB Challenge 2015:

Wszystkie mapy i profile etapów są udostępnione na stronie internetowej wyścigu. Poniżej link do strony.

http://www.mtbchallenge.com/xi-edycja-sudety-mtb-challenge-wracamy-do-korzeni

Oprac. materiału i fot. użyczone ze strony www.mtbchallenge.com.

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3317143
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl