ŚNIADANIE DAJE MOC

6.11.2015 uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstwowej nr 2 w Głuszycy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pt.: "Śniadanie daje moc",  w ramach której samodzielnie przygotowywali pyszne, zdrowe śniadanie.

W Szkole Posdtawowej nr 3 były to kanapki, owoce i warzywa przyniesione z domu. Wspólne śniadanie było również okazją do omówienia zalet, jakie płyną ze zdrowego odżywiania oraz przypomnienia, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest pierwsze śniadanie, które należy zjeść przed wyjściem z domu. W ramach akcji  "Śniadanie daje moc"  każda klasa przygotowała również plakat promujący zdrową żywność.  Tego dnia dzieci nie przynosiły i nie jadły w szkole słodyczy. Poznały 12 zasad prawidłowego odżywiania, a dzień wcześniej z owoców i warzyw zrobiły piękne ludziki i zwierzątka.

Przedszkolaki z oddziału”0” ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z rodzicami  również przygotowały zdrowe śniadanie w ramach projektu „Śniadanie daje moc”. Na stołach znalazły się obok pieczywa, nabiał, warzywa i owoce oraz musli, jogurty i soki. Dzieci  chętnie przygotowywały i  spożywały zrobione samodzielnie kanapki. Zerówka  zaprosiła też dzieci z innych klas na degustację zdrowych i pożywnych kanapek. Miejmy nadzieję, że projekt zachęci dzieci do jedzenia zdrowych śniadań w domu i w szkole.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Aneta Musik i wychowawczyni oddziału „O” Patrycja Stępień  serdeczne dziękują  Pani Małgorzacie Martynodze, która pomaga we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych w oddziale przedszkolnym.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193202
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl