SKRZYPCE W OGNIU! POLISH VIOLIN DUO W GŁUSZYCY

Doskonały repertuar, wybitni wykonawcy z niesamowitą energią i pasją - koncert duetu skrzypcowego - Polish Violin Duo, który 19 listopada wystąpił na scenie głuszyckiego Centrum Kultury, na długo zapisze się w pamięci publiczności. Duet tworzony przez utalentowanych skrzypków Martę Gidaszewską i Roberta Łaguniaka podbił serca publiczności swoim wysokim kunsztem artystycznym i miłością do wykonywanej muzyki. Duet zaprezentował wysokiej klasy utwory światowej wiolinistyki- wybrane kompozycje takich twórców jak G. Bacewicz, G. Barta. A. Derecskei, A. Igudesman, J. Feld, M. Rozsa i B. McLean.

Koncert odbył się w ramach cyklu "Z klasyką przez Polskę" - projektu realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja, który osobiście powitał głuszycką publiczność.  Operatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Dolnośląskie Laboratorium Kultury, którego kierownik – Marek Sztark przybliżył twórczość Polish Violin Duo. Przybyłych na koncert powitali Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Sabina Jelewska- dyrektor CK-MBP.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerami projektu byli: Gmina Głuszyca oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Przypomnijmy, Polish Violin Duo tworzą skrzypkowie Marta Gidaszewska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Robert Łaguniak, doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi.  Muzycy są laureatami licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych oraz kameralnych. Występowali również z orkiestrami, m.in. z Filharmonią Kameralną w Łomży, Orkiestrą „Progress” i „Poznańskie Smyczki”. Zostali dwukrotnie laureatami projektu „Scena Muzyki Polskiej”, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Gościli w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Nagrali pierwszą płytę i przygotowują kolejne dwie z muzyką polskich kompozytorów XX wieku, a także twórców czeskich i węgierskich. Duet planuje trasę koncertową po USA, Francji i Chinach, gdzie zagra w najbardziej prestiżowych salach dzieła polskich kompozytorów.

Dziękujemy organizatorom i duetowi za niesamowity koncert w Głuszycy.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5774142
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl