Prawdziwie Międzynarodowy Dzień Ziemi w Głuszycy

Zachęcanie do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska, uczulenie na potrzebę troski o środowisko, przybliżenie znaczenia alternatywnych źródeł energii, nauka ekologicznego sposobu życia we własnym domu to główne cele działań, w których uczestniczyli głuszyccy uczniowie 22 kwietnia – w Światowym Dniu  Ziemi.

W Szkole Podstawowej nr 2 w obchodach Dnia Ziemi uczestniczyła także 40-osobowa grupa  uczniów z czeskiego  miasta partnerskiego Rokytnice. Polacy i Czesi w mieszanych grupach tworzyli dowolną techniką plakat zawierający polskie i czeskie hasła nakłaniające do postaw proekologicznych. Kolejnym zadaniem było wykonanie postaci z odpadów podlegających segregacji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na zewnątrz, aby  odwiedzającym szkołę przypomnieć o konieczności ochrony środowiska. Dorośli z zainteresowaniem podziwiali inwencję twórczą uczniów, a pobyt czeskich przyjaciół w Głuszycy uatrakcyjniło zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka.

W Szkole Podstawowej nr 3  odbyły się szkolne potyczki ekologiczne. Program Szkolnego Dnia Ziemi obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie klas młodszych przygotowali przedstawienie „Przybysze z kosmosu”  i obejrzeli film „Była sobie Ziemia – źródła energii”. Uczniowie klas  IV-VI brali udział w wielu konkurencjach, w wyniku których powstały klasowe  emblematy przyrodnicze, plakaty o tematyce  “Czyste powietrze wokół nas”, eko-zwierzaki z materiałów wtórnych, barwne transparenty z hasłami ekologicznymi, ekologiczne kreacje i scenki promujące postawy proekologiczne. Uczniowie uczestniczyli  także w quizie przyrodniczym i rozwiązywali eko-zagadki. Wszystkie konkurencje zostały ocenione przez jury, które przyznało I miejsce klasie 6a, II miejsce klasie  4a, a III miejsce klasie 5a.

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Jawor w ramach obchodów Dnia Ziemi udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Świdnicy. Tam zgłębiali wiedzę na temat lasów oraz zwierząt leśnych. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Jaskinię Nietoperzy oraz wysłuchali prelekcji o tych niezwykłych ssakach i poznali ich różne gatunki krajowe. Dzieci mogły z bliska obejrzeć żywego nietoperza oraz inne zwierzęta egzotyczne,  jakie znajdują się pod opieką pracowników Nadleśnictwa. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat dbania o naturalne środowisko. Poznali także wiele ciekawostek o zwierzętach leśnych zamieszkujących polskie lasy, a w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Świdnica uczniowie obserwowali wzrost różnych gatunków drzew i krzewów.

Ponadto w trzech głuszyckich podstawówkach uczniowie brali udział w akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA i pisali na wykonanym z makulatury papierze „Listy dla Ziemi”, które zostaną  przekazane dorosłym, by w ten sposób młodsi mieszkańcy Ziemi mogli zachęcić starszych do podejmowania wspólnych, prostych działań ekologicznych w codziennym życiu.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3318598
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl