Zawodnicy UKS GIM Głuszyca wrócili z medalami z RPA

Na początku czerwca  w sesji popołudniowej wystąpił nasz pierwszy reprezentant - Kacper Drochomirecki. W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata
zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18 z wynikiem 370 ( 140 + 82,5 + 147,5 )kg. Brązowy medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki i został rozstrzygnięty wagą ciała, gdyż Marco Jacobs z Republiki Południowej Afryki uzyskał identyczny rezultat, lecz był o 45 dag lżejszy. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Sergey Tchizhikov z Rosji, a drugie miejsce zajął Braik Malek z Libii. Na pocieszenie Kacprowi przypadł mały srebrny medal za przysiad , zaś wynik 140 kg jest nowym rekordem Polski juniorów do lat 18. Kamil Dec powtórzył swój sukces sprzed roku i ponownie zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. Tym razem Kamil startował w kategorii wagowej do 66 kg juniorów do lat 18 i uzyskał wynik 475 kg ( 172,5 + 110 + 192,5 ). Walka o medale była ostra i trwała do ostatniego podejścia. Najlepszym zawodnikiem okazał się Ihar Yuzapchuk z Białorusi, zaś drugie miejsce zajął Aleksei Schankin. Kamil przy okazji występu ustanowił nowe rekordy Polski w przysiadzie i w łącznie w trójboju.