Za nami I Głuszycki Marsz Nordycki

I Głuszycki Marsz Nordycki, który odbył się 11 lipca,  śmiało możemy nazwać marszem łączącym pokolenia i miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.  Jednym z uczestników sobotniego marszu  był  pan Józef Żuk z Wałbrzycha, 75-latek, który pokonał w swoim życiu 209 maratonów, a także goście z Wrocławia oraz głuszyczanie w różnym wieku. 

Jak na pierwszą edycję wspólnego głuszyckiego uprawiania nordic walking było nas sporo. Trzydzieści osób rozpoczęło marsz w głuszyckim Parku Jordanowskim i zakończyło prawie dziewięciokilometrowy dystans przy Podziemnym Mieście  Osówka.

Było rekreacyjnie, integracyjnie i bardzo przyjemnie. Oczywiście nie mogło obyć się bez przygód - po drodze zaginęły na chwilę 4 "sarenki", ale na szczęście szybko się odnalazły.

Głuszyccy pasjonaci nordic walking postanowili kontynuować wspólne wędrowanie z kijkami w czasie kolejnych edycji marszów nordyckich, które będą organizowane co najmniej 4 razy w roku. - Po letnim marszu zapraszamy do Głuszycy na następny marsz jesienią, potem zimą i wiosną. Nasze położenie umożliwia aktywność sportową o każdej porze roku i  wypoczynek w otoczeniu piękna górskiej  przyrody. Tereny te docenili już rowerzyści, zachęcamy do korzystania z naszych tras rowerowych i turystycznych również z kijkami – dodał witający uczestników marszu burmistrz Głuszycy.

Organizatorzy akcji burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor CK-MBP Monika Rejman składają szczególne podziękowania dla Konrada Czemarnika i Małgorzaty Garncarek za współorganizację marszu.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3318450
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl