Słonecznie, rodzinnie, wakacyjnie… PIKNIK BEZ GRANIC

W sielskiej  okolicy urzekającej pięknem sowiogórskiej przyrody bawili się mieszkańcy sąsiadujących gmin - Głuszycy i Nowej Rudy w czasie PIKNIKU BEZ GRANIC w niedzielę 26 lipca na polanie przy restauracji „Pod Dwiema Lipami” w Bartnicy.

Spotkanie sąsiadów było okazją do międzygminnych potyczek, w których brali udział włodarze obu gmin - wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i burmistrz Głuszycy Roman Głód. Radni – Mirosław Żołopa z Głuszycy i Wacław Łukasiewicz z Nowej Rudy startowali w konkurencji koszenia trawy kosą, reprezentantki obu gmin plotły wianki z polnych kwiatów, a rodzinne drużyny siłowały się w przeciąganiu liny.  Wszystkie konkurencje zakończyły się oczywiście remisem, to nie wynik był ważny – tylko dobra zabawa zarówno uczestników potyczek, jak i publiczności. Na scenie wystąpiły noworudzkie „Iskierki” i głuszycka orkiestra dęta. Widzowie z zaciekawieniem przyglądali się pokazowemu treningowi drużyny głuszyckich siłaczy z UKS GIM Głuszyca. Ciężary „wyciskali”: Andrzej Woźniak, Kacper Drochomirecki, Maciej Wiącek i Paweł Wiącek pod czujnym okiem trenera Jacka Kędzierskiego, który opowiadał o sukcesach swoich podopiecznych. Dmuchane zamki, malowanie twarzy, przejażdżki konne razem ze szkółką „Czarny Koń” z Sokolca i słodkie przekąski cieszyły się popularnością wśród najmłodszych. Na stoiskach można było zobaczyć wytwory lokalnych artystów, m. in. drewniane rzeźby Jerzego Marszała z Łomnicy. Pięknie zaprezentowało się stowarzyszenie „Nasza Sierpnica”  na czele z panią  sołtys Krystyną Gołębiowską. Słoneczna, lipcowa pogoda sprzyjała niedzielnemu wypoczynkowi w radosnej atmosferze piknikowej. O bezpieczeństwo uczestników imprezy zadbało nowe Centrum Medyczne „Solaris” z Głuszycy i Ochotnicza Straż Pożarna z Głuszycy Górnej, która udostępniła dzieciom do zwiedzania swój wóz bojowy.

Organizatorzy: Gmina Głuszyca, Gmina Nowa Ruda, Centrum Kultury- MBP w Głuszycy, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i gospodarz miejsca - restauracja „Pod Dwiema Lipami” w Bartnicy  serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Miejmy nadzieję, że spotkanie sąsiadujących gmin przełamało granice i  będzie początkiem kolejnych, wspólnych  inicjatyw.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3317938
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl