PÓŁMARATON SZLAKIEM RIESE

Ponad stu zawodników stanęło w niedzielę 13 czerwca na starcie organizowanego już po raz piąty w Głuszycy Półmaratonu Szlakiem Riese. 25-kilometrowy dystans usytuowany w Górach Sowich najszybciej ukończył Ondrej Penc z Czech w rekordowym czasie 01:22:50. Drugi na mecie w głuszyckim Parku Jordanowskim był Michał Norbert z czasem 01:29:56, trzeci Łukasz Wawrzyniak ( 01:31:33).

Wśród pań zwyciężyła Anna Balcer, druga była głuszyczanka Anna Sikorska, a trzecia Dorota Bober. Wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich biegaczy. Dekoracji najlepszych zawodników w kategorii open i w kategoriach wiekowych pań i panów dokonali: wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Andrzej Kolisz i Marek Swoboda ze Stowarzyszenia Waligóra Run.

Tradycyjnie przed biegiem można było poznać tajemnice związane z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą RIESE. Uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese. Na trasie biegacze mijali m.in. obiekty usytuowane w okolicach Podziemnego Miasta Osówka.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Waligóra Run, partnerzy: Gmina Głuszyca oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z organizacją wydarzenia.