Otwarcie „Koliby Łomnickiej”

W miniony poniedziałek 14 grudnia 2015 roku nastąpiło uroczyste otwarcie „Koliby Łomnickiej” w Łomnicy. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Głuszycy obiekt  będący własnością Gminy Głuszyca został oddany w dzierżawę prywatnemu przedsiębiorcy na lat 20. Dzięki staraniom Państwa Dominiaków obiekt funkcjonujący do niedawna pod nazwą „Łomnicka Chata” nabrał nowego blasku. Nowi gospodarze restauracji oraz stoku narciarskiego przystępują do działań mających w sposób znaczący wypromowanie tego urokliwego zakątka naszej Gminy.

„Koliba Łomnicka”  to przede wszystkim miejsce spotkań z doskonałą kuchnią, możliwość organizacji wszelakich imprez w nieocenianym klimacie drewnianej chaty, gdzieś z dala od zgiełku cywilizacji i codziennych trosk.

Miejsce to posiada również stok narciarski skierowany do najmłodszych oraz do osób rozpoczynających przygodę z nartami czy snowboardem. Plany inwestycyjne nowych gospodarzy obiektu pozwolą na poprawienie zaplecza infrastruktury wyciągu (nowe oświetlenia, poprawienie tras, a w nieodległej przyszłości sztuczne dośnieżanie oraz budowa nowych urządzeń wyciągowych).

Dopełnieniem oferty „Koliby Łomnickiej” i jej najbliższego otoczenia będzie promowanie aktywnego stylu życia, modernizacja tras biegowych, wspieranie inicjatyw sportowych oraz kulturalnych. W porozumieniu z innymi podmiotami zostaną wytyczone oraz opisane nowe trasy turystyki pieszej w regionie Łomnicy.

Dla nowych gospodarzy „Koliby Łomnickiej” nie bez znaczenia pozostaje fakt zawiązania współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi oraz placówkami oświatowymi  i kulturalnymi w celu podejmowania wspólnych działań promocyjnych Głuszycy oraz okolicznych atrakcji turystycznych.

Obecnie „Koliba Łomnicka” oferuje dania z karty kuchni polskiej, chleb z własnego wypieku oraz domowe przetwory w słoiczkach. Lokal czynny jest już w dni weekendowe od piątku do niedzieli do godziny 21:00. Istnieje również możliwość wynajmu sal „Koliby” we wszystkie dni tygodnia w oparciu o wcześniejszą rezerwacje. W nieodległej przyszłości restauracja czynna będzie we wszystkie dni tygodnia.

Więcej informacji, rezerwacja miejsc pod nr telefonu +48 603 77 89 77.

Gorąco zapraszamy!

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3340198
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl