Orszak Trzech Króli zmierzać będzie do „Żywego Betlejem”

Otwarta w czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia największa w okolicy żywa szopka będzie ponownie udostępniona do zwiedzania. Ze względu na  ogromne zainteresowanie organizatorzy zapraszają do odwiedzenia „Żywego Betlejem” w Głuszycy jeszcze w  środę 6 stycznia w godz. od 16.00 do 19.00, kiedy to w bramach betlejemskiej wioski pojawią się Trzej Królowie wraz z uroczystym orszakiem.

Na  placu wokół  kościoła Chrystusa Króla w Głuszycy ponownie w 21 chatach zobaczymy głuszyczan, odgrywających role współczesnych czasom narodzin Jezusa mieszkańców Betlejem. W zagrodach pojawią się zwierzęta i strzegący je pasterze. Będzie można przyjrzeć się tradycyjnym czynnościom wykonywanym przez mieszkańców. Na przybywających czekać będzie betlejemska gospoda z ciepłymi napojami i potrawami. W ubogiej stajence w centrum „Żywego Betlejem” zwiedzający zobaczą Narodzone Dziecię wraz z Maryją i Józefem.

Do przeżycia niezwykłej atmosfery świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszają proboszcz parafii Chrystusa Króla w Głuszycy ks. Sławomir Augustynowicz, burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz  prezes Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit Małgorzata Śliwińska.

Zachęcamy do wspólnego zmierzania do „Żywego Betlejem” wraz z Orszakiem Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia 2016 r. o godz. 14.00 z Parku Jordanowskiego w Głuszycy.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3343506
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl