Głuszyczanie na Mistrzostwach Europy w Pilznie

W dniach 21-28 marca 2015 r. w czeskim Pilznie odbyły się historyczne, bo pierwsze Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Na starcie stanęli również reprezentujący barwy Polski zawodnicy UKS GIM Głuszyca: Wioletta Sobczak, Kamil Dec i Andrzej Woźniak. Tradycyjnie głuszyccy siłacze wracają z każdej międzynarodowej imprezy z dorobkiem medalowym i nie inaczej było tym razem. Srebrny medal zdobył debiutujący na tak poważnych zawodach Andrzej Woźniak, który był drugi w kategorii wagowej do 120 kg juniorów do lat 18 z wynikiem 555 kg ( 220 + 115 + 220 ). O podium otarła się Wioletta Sobczak, która zajęła czwarte miejsce w kategorii do 57 kg juniorek do lat 18 z rezultatem 290 kg ( 107,5 + 52,5 + 130 ). Na pocieszenie przypadł jej „ mały ” brązowy medal w martwym ciągu. Dalsze miejsce zajął debiutujący w gronie juniorów do lat 23 Kamil Dec. Nasz najbardziej utytułowany trójboista został sklasyfikowany na 10 pozycji z wynikiem 355 kg ( 165 + 110 + 180 ). Cała trójka poprzez udany start potwierdziła swoją kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Świata w Finlandii. Wtedy nasi zawodnicy stoczą walkę o kolejne medale. Gratulacje dla zawodników i trenera pana Jacka Kędzierskiego. Trzymamy kciuki za naszych sportowców z klubu UKS GIM Głuszyca.