FINAŁOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zosia Drzygała, Kacper Bisek, Nikola Hiszpańska, Andrzej Agaciak, Amelia Milczarek, Emil Tatara, Emilia Kulik, Kacper Obrycki to zwycięzcy III Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych w swoich kategoriach wiekowych. Biegi finałowe odbyły się 10 czerwca na boisku sportowym przy ul. Dolnej w Głuszycy.

-Oprócz świetnej zabawy, wspólnie spędzonego czasu w duchu sportowej rywalizacji i przy niezawodnym dopingu wiernych kibiców młodzi głuszyccy lekkoatleci biorący udział w lidze niejednokrotnie doświadczyli, czym jest radość ze zwycięstwa, ale także musieli niekiedy poradzić sobie z sytuacją, kiedy coś się nie udaje. To bardzo przydatne w życiu doświadczenia. Poza tym liga to sposób na odkrywanie sportowych talentów, które w tegorocznej edycji, jak i w poprzednich latach, wszyscy mogliśmy zauważyć. Mam nadzieję, że wielu uczniów dzięki lidze zacznie aktywnie spędzać swój wolny czas. Być może dla niektórych będzie to pierwszy krok, by poważnie myśleć o karierze sportowej-  dodaje burmistrz Roman Głód, który był jednym z organizatorów ligi i fundatorów nagród rzeczowych.

Wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze, napoje, pakiety startowe oraz brali udział  w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Jak zawsze pamiątkowe medale i dyplomy otrzymały najlepsze trójki zawodników biegów na dystansach krótkich i długich.  Puchary mistrzów ligi czekały na mistrzów tegorocznej edycji ligi. Poza tym dla najlepszych sześciu zawodników  z każdej kategorii wiekowej przygotowano nagrody rzeczowe.

Organizatorzy LLSP: burmistrz Głuszycy Roman Głód, Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Głuszycy, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom ligi, rodzicom i opiekunom zawodników oraz nauczycielom i wolontariuszom. Szczególne podziękowania przekazujemy dla Banku Zachodniego WBK oddział w Głuszycy, Nadleśnictwa Świdnica i nadleśniczego Romana Bereźnickiego, Zdzisława Łazanowskiego i Podziemnego Miasta Osówka, Jerzego i Gracjana Rudnickich z Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy, Grzegorza Czepila z „Jadła”, Wioletty Olszewskiej z restauracji „Stara Piekarnia”, Krystiana Jóźwiaka z restauracji ”Gościniec Sudecki”, Klubokawiarni „Reduta”, Parku Linowego w Łomnicy.

Za nieocenioną pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu zawodów dziękujemy  niezawodnej grupie wolontariuszy. Gorące podziękowania dla Joanny Grabki, Elżbiety Zglejszewskiej, Ewy Dżygały, Dawida Duławy, Tomasza Olszewskiego, Grzegorza Milczarka, rodziny Państwa Hiszpańskich oraz uczennic z Gimnazjum Publicznego w Głuszycy: Dominiki Łyś, Patrycji Smolakowskiej, Karoliny Nowickiej, Oli Obryckiej, Natalii Drochomireckiej.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich zawodników!!!

Do zobaczenia na IV Lidze Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych w 2018 roku!

Do pobrania:

Wyniki LLSP 2017- finał

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193371
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl