Aktualności

KOLEJNY ETAP WALKI Z KORONAIRUSEM22.11.2020

Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, Rząd przedstawił kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętajmy, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.

czytaj więcej

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO21.11.2020

Z okazji przypadającego na 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego składamy wszystkim Pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej dużo zdrowia, siły i wytrwałości, zwłaszcza w ciężkim okresie epidemii.

czytaj więcej

PRZEBUDOWA PLACU POSTOJOWEGO ZAKOŃCZONA18.11.2020

Zakończyła się przebudowa placu postojowego przy ul. Grunwaldzkiej 15 w Głuszycy. Prace obejmowały naprawę istniejącej nawierzchni, wzmocnienie siatką z asfaltobetonu i ułożeniu nowej, dodatkowej warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Wymieniono stare, zniszczone obrzeża betonowe, zostały położone nowe, betonowe krawężniki. Zamontowano również nowe oświetlenie, cały teren został odwodniony.

czytaj więcej

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM18.11.2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy poszukuje wolontariuszy do współpracy, którzy są gotowy pomagać w szczególności osobom przebywającym na kwarantannie domowej posiadających zwierzęta. Osoby te z uwagi na zakaz opuszczania miejsca zamieszkania nie mogą wyjść ze swoimi pupilami na spacer.

czytaj więcej

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY NA MAŁE PRZETWÓRSTWO I RHD WYDŁUŻONY O MIESIĄC18.11.2020

Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia 2020 r. Nabór wniosków o takie wsparcie rozpoczął się 26 października i pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją Prezes ARiMR Haliny Szymańskiej wnioski będzie można składać do 24 grudnia 2020 r.

czytaj więcej

POMÓŻMY KLAUDII18.11.2020

Klaudia urodziła się w 2011 roku jak zdrowa dziewczynka. Przez 9 lat była aktywna fizycznie i bardzo dobrze się uczyła. Nigdy też nie chorowała. Wszystko było dobrze, póki jednego dnia nie zaczęła ją boleć noga. Została wysłana na badania, później konsultacje, a na końcu druzgocąca diagnoza – kostniakomięsniak, nowotwór złośliwy.

czytaj więcej

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY FINAŁU WOŚP 202117.11.2020

„Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Finał z głową!” - to hasło kolejnej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze przekazane będą na zakup sprzętu do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

czytaj więcej

ARTYŚCI DZIECIOM – PIĘKNO POWIATU WAŁBRZYSKIEGO17.11.2020

Wystawa malarstwa dostępna na stronie Centrum Kultury-MBP realizowana jest w ścisłej współpracy z Zarządem Powiatu Wałbrzyskiego. Jej celem jest dotarcie przede wszystkim do młodzieży. Zamiarem organizatorów wystawy było z jednej strony zachęcenie do odwiedzania miejsc przedstawionych w pracach plastycznych, a z drugiej do uświadomienia młodym mieszkańcom Powiatu Wałbrzyskiego, w jak interesującym i pięknym miejscu przyszło im rozpoczynać drogę życiową. Autorami zaprezentowanych prac są  malarze zrzeszeni w Dolnośląskim Oddziale Związku Artystów Plastyków z siedzibą w Wałbrzychu.

czytaj więcej

DZIEŃ OTWARTY NOTARIATU16.11.2020

 Wzorem ubiegłych lat Notariat Polski – Krajowa Rada Notarialna oraz rady wszystkich izb notarialnych w Polsce organizują w dniu 28 listopada 2020 roku (sobota) ogólnopolską akcję edukacyjną. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy osób, które bardzo często nie potrafią zadbać o swoje sprawy związane z ochroną majątku rodziny, dziedziczeniem i uporządkowaniem swoich spraw majątkowych.

czytaj więcej

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE LITERACKIM16.11.2020

Pani Katarzyna Borys i Marta Pąklak, uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy zdobyły wyróżnienia II Konkursie Literackim o Pióro Stanisława Michalika MOJA „MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs zorganizowany przez Centrum Kultury-Miejska Bibliotekę Publiczną w Głuszycy miał na celu promocję zasobów kulturowych , historycznych i przyrodniczych naszej Gminy, wzmocnienie poczucia lokalnej tożsamości, a także zachęcenie mieszkańców Głuszycy do zaprezentowania własnej twórczości literackiej.

czytaj więcej

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3667545
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl