Odkrycie na boisku w Głuszycy

Marcin Kozłowski, głuszyczanin, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych w dniu 27 kwietnia złożył w obecności mediów oświadczenie dotyczące wykonanych badań magnetometrem na boisku sportowym w Głuszycy przy ul. Dolnej.

Głuszycki poszukiwacz wskazał miejsce, w którym udało się w ostatnim czasie ustalić  się duże ilości metalu znajdującego się pod obecnymi ławkami kibiców. Magnetometr wskazał , że metalowe znalezisko ma długość 4 metrów i szerokość 1,5 m.

 - O miejscu tym opowiadał mi wujek, brat bliźniak mamy. Wujek pamięta, że w jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy był dzieckiem, bawił się we wskazanym miejscu działem, które z czasem zostało przysypane żwirem. Jest duże prawdopodobieństwo, że pod obecnymi ławkami kibiców znajduje się działo hitlerowskie o dużym kalibrze- mówi Marcin Kozłowski, który o znalezisku poinformował już Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i uzyskał zgodę Gminy Głuszyca na podjęcie dalszych prac poszukiwawczych.

Jak zapewnia zgłaszający znalezisko dalsze prace poszukiwawcze będą  prowadzone w najbliższym miesiącu. Na boisku obecny był także Henryk Kmiecik, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych, która sfinansuje poszukiwania na boisku w Głuszycy.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3490295
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl