Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Głuszycy

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski i 65-lecia powstania Polskiego Związku Niewidomych odbyły się 27 października w Głuszycy.

Przewodnicząca zarządu głuszyckiego koła PZN Bogumiła Kochanek wręczyła burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi legitymację honorowego członka Polskiego Związku Niewidomych, dziękując za wspieranie działań podejmowanych na rzecz głuszyckiego środowiska osób niewidzących i niedowidzących. Legitymację honorowego członka PZN otrzymała także Beaty Żołnieruk, wspierająca finansowo działalność głuszyckiego koła.

W czasie spotkania można było usłyszeć wiele pokrzepiających słów i podziękowań dla osób i instytucji współpracujących i wpierających działalność głuszyckiego koła.  Odznaki „Przyjaciel Niewidomego” Bogumiła Kochanek przekazała: dyrektor CK-MBP Monice Rejman, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażynie Owczarek, Grzegorzowi Czepilowi z Jadłodajni Finezja w Głuszycy, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu Jolancie Ceran, Tadeuszowi  Gorczakowskiemu z  cukierni w Nowej Rudzie oraz kierownik zespołu instytucjonalnej pieczy i rehabilitacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu Magdalenie Kołodziejczyk, w której imieniu odznakę odebrała Magda Tajduś.

Za działania służące integracji oraz pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym z terenu Gminy Głuszyca podziękował Bogumile Kochanek burmistrz Roman Głód, który wręczył wszystkim obecnym na sali członkom głuszyckiego koła PZN opaski odblaskowe z logo Gminy Głuszyca.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 członków głuszyckiego koła oraz wielu sympatyków i przyjaciół koła. Wszyscy życzyli osobom niewidomym i niedowidzącym zdrowia, wielu radosnych i optymistycznych chwil oraz odczuwalnego wsparcia ze strony przyjaciół i życzliwych osób w zmaganiu się ze słabościami i niedogodnościami życia. Uroczystość uświetnił występ taneczny zespołu „Iskierki” z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu pod opieką Ilony Zalejskiej oraz grający na akordeonie Stefan Pielech.

Święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone jest corocznie 15 października od 1964 roku. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski jest przedstawienie opinii publicznej, środkom masowego przekazu, rządom i władzom lokalnym problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Święto jest okazją, by przypomnieć  zdrowej części społeczeństwa, że niewidomi i niedowidzący istnieją,  chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata - bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3322410
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl