Kamyki 4x4 2016

Jubileuszowa, piąta edycja rajdu samochodów terenowych „Kamyki 2016” odbyła się na terenie Gminy Głuszyca w minioną sobotę 23 kwietnia. Podobnie jak w ubiegłych latach rajd był zlokalizowany w okolicach nieczynnego kamieniołomu w Głuszycy Górnej.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się 70 załóg, które zostały podzielone na trzy klasy. Ostatecznie w kategorii Zmot wystartowały 24 załogi, w kategorii  Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody. Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.

Zawodnicy tegorocznej edycji mieli do dyspozycji znacznie więcej terenów w stosunku do poprzednich rajdów. Oprócz terenów zlokalizowanych wokół kamieniołomu i młyna oraz znanego z zeszłego roku odcinka położonego w okolicach hałdy starej kopalni uranu i okolic stadionu w Grzmiącej dodany został także odcinek, na którym znajdowało się bardzo dużo interesujących przeszkód terenowych. Był on położony pomiędzy dwoma szczytami Sudetów Środkowych - Gomulnikiem a Rogowcem.

Puchar Fair Play V edycji Rajdu Samochodów Terenowych Kamyki 2016 ufundowany przez burmistrza Głuszycy Romana Głoda zdobyła załoga Marcin Pociecha – kierowca i  Andrzej Olszański – pilot. W klasie Seryjnej zwyciężyli:  Robert Bartkowiak - kierowca i Maciej Matwiejczuk – pilot. Miejsce drugie zajęli Przemysław Pławecki – kierowca oraz Piotr Gładysz – pilot, natomiast miejsce trzecie Krzysztof Duda- kierowca i Anna Białoń – pilot. Zwycięzcą klasy Obrzyn został team Paweł Nowak – kierowca oraz  Daniel Nowak – pilot. Kierowca Dawid Zając i pilot Dariusz Zając zdobyli miejsce drugie, a  kierowca Justyna Watras i pilot Radosław Watras uplasowali się na miejscu trzecim. Kierowca Rafał Czachara oraz pilot Paweł Łozowski to zwycięzcy klasy Zmota. W tej kategorii na miejscu drugim znalazła się załoga Robert Urban- kierowca oraz  Dariusz Długaszek –pilot, na miejscu trzecim kierujący pojazdem Mariusz Niemiec wraz z pilotem Tomaszem Janikiem.

Jak przystało na jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych bez wyciągarek w Polsce, tegoroczna trasa ”dała się we znaki” załogom, które na mecie jednogłośnie stwierdziły, że tak trudno jeszcze nigdy nie było. Większość załóg zapowiedziała jednak już swój udział w kolejnej edycji rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Sudety OFFROAD w partnerstwie z Gminą Głuszyca.

 

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3322407
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl