JOLANTA MARIA KALETA W GŁUSZYCY

W piątkowy wieczór 24 maja miłośnicy twórczości Jolanty Marii Kalety mieli możliwość spotkać się z pisarką  w Centrum Kultry-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii promocyjnej najnowszej powieści Jolanty Marii Kalety pt. "Wojna i miłość. Katarzyna i Igor".

 

Powieść została okrzyknięta romansem historycznym jakiego jeszcze nie było. I rzeczywiście jest to publikacja wyjątkowa, odmienna od dotychczas napisanych przez autorkę  książek.

O tym, co składa się na jej oryginalność, o motywach osadzenia akcji powieści w okresie I wojny światowej, o niezwykle istotnych wydarzeniach tego okresu, o inspiracjach i trudnościach w procesie twórczym, o niezwykłych historiach rodzinnych autorki i jej męża, a także o tym, dlaczego powieść kończy się wierszem Juliana Tuwima „Do prostego człowieka” rozmawiała z pisarką Renata Sokołowska.

Na koniec spotkania Jolanta Kaleta uchyliła rąbka tajemnicy o treści kolejnej powieści, w której poznamy losy dzieci ocalałych z pożogi Wielkiej Wojny bohaterów „Katarzyny i Igora”. Książka ukaże się w październiku nakładem wydawnictwa „Otwarte”.

Na  spotkaniu obecny był również przedstawiciel wydawnictwa, dzięki czemu  każdy z uczestników miał możliwość zakupu książki oraz uzyskania autografu autorki.

Dziękujemy Wydawnictwu Znak za umożliwienie zorganizowania spotkania.

 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3668013
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl