Gminne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Komisji Narodowej było Gimnazjum Publiczne w Głuszycy. Na zaproszenie dyrektor Ewy Dorosz i burmistrza Głuszycy Romana Głoda mury szkoły odwiedzili m.in. ks. dr Sławomir Augustynowicz, parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Wiesław Kilian, radni Rady Miejskiej w Głuszycy oraz radna Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek.

Zaproszeni goście honorowi wraz z wychowawcami dokonali uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Obecni na sali dyrektorzy głuszyckich placówek oświatowych oraz  czynni zawodowo i emerytowani nauczyciele, a także uczniowie i rodzice obejrzeli przygotowany przez młodzież głuszyckiego gimnazjum bogaty w treści program artystyczny, który ukazał m.in.  historię powstania szkolnictwa w Polsce w formie prezentacji multimedialnej. Poza tym młodzież gimnazjalna przygotowała występ taneczny i wokalny połączony  z najserdeczniejszymi życzeniami skierowanymi do wszystkich nauczycieli. Młodzież  rozbawiła gości scenkami  kabaretowymi z życia szkolnego oraz prezentacją zdjęć swoich nauczycieli z lat szkolnych, co stanowiło dla zebranych okazję do wspomnień. Szczerą, dziecięcą wdzięczność za codzienny trud kształcenia i wychowania przez nauczycieli wyraziły dzieci z głuszyckiego Przedszkola Samorządowego w czasie recytacji wierszy, śpiewania piosenek i pięknych tańców.  

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół życzenia zadowolenia z wykonywanej pracy, pasji w przekazywaniu wiedzy, niegasnącej energii do dalszego działania w imieniu głuszyckiego samorządu terytorialnego przekazał Roman Głód.  Szczególne podziękowania otrzymali dyrektorzy i nauczyciele, którzy zostali wyróżnieni nagrodami  Burmistrza Głuszycy w uznaniu osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych, wpływających na podniesienie jakości pracy i kształtujących korzystny wizerunek głuszyckich placówek oświatowych w środowisku lokalnym wraz z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Podczas uroczystości zostały także wręczone stypendia Burmistrza Głuszycy za  wybitne wyniki w nauce i w sporcie w roku szkolnym 2014/2015 uczniom głuszyckich szkół.

Występ wokalny absolwentki Gimnazjum Publicznego w Głuszycy Moniki Ogrodnik zakończył uroczystość, po której dyrektor szkoły zaprosiła zebranych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców gimnazjalistów.

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3317209
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl