GŁUSZYCKIE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

97 rocznicę Odzyskania Niepodległości głuszyczanie świętowali w niezwykle uroczysty  sposób.

Po porannej mszy św. za Ojczyznę z udziałem pocztu sztandarowego przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Solidarności” przy ul. Grunwaldzkiej. Aktywną formę manifestowania patriotyzmu wybrali uczestnicy przedpołudniowego  Niepodległościowego Rajdu  Rowerowego, który mamy nadzieję stanie się tradycją w naszej Gminie.

Uroczysta gala rozpoczęła się o godz. 17.00 w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury, gdzie w niepodległościowym repertuarze wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Narodowe tańce, ludowe pieśni i akompaniament orkiestry zachwycił licznie przybyłych głuszyczan, którzy po występie zespołu chętnie włączyli się w śpiew znanych pieśni patriotycznych.

-Na szczęście współczesne  czasy nie wymagają już od nas ofiary życia, lecz szacunku do wartości, które odzieczyliśmy po naszych przodkach. Współczesny patriotyzm objawia się szacunkiem do narodowych symboli, szacunkiem do języka polskiego i ojczystej historii –stwierdził w przemówieniu burmistrz Głuszycy. Dzięki zaangażowaniu i hojności wielu osób zebrani w radosnych nastrojach świętowali kolejną rocznicę odrodzenia się naszego państwa po bolesnych latach niewoli. Burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor Centrum Kultury-MBP Monika Rejman składają serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym na uroczystość. Szczególne podziękowania kierowane są do osób prywatnych, radnych Rady Miejskiej oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy  materialnie wsparli ideę świętowania niepodległości z zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Za pomoc finansową dziękujemy:

Beacie Żołnieruk, Józefie Klameckiej, Robertowi Krokowi, Katarzynie i Grzegorzowi Czepilom z Jadłodajni „Finezja”, Anecie Maciejewskiej ze sklepu wielobranżowego „Meble i styl”, Irenie Rydzak ze sklepu pasmanteryjnego, Mariuszowi Kostrzycy, Grzegorzowi Milczarkowi, Marcie Wróblewskiej, Beacie Drapale, Edycie Popek, aptece „Flos” Anny i Dominika Waligórów, Tomaszowi Szachcie, Marioli Sandurze, Barbarze i Bartoszowi Solarzom z Centrum Medycznego „Solaris”, Andrzejowi  Hacowi i punktowi optycznemu z przychodni „WAB-MED”,  przychodni „Unimed”, aptece „Starej”, aptece „Farmi”, firmie biuro podróży JANUSZTRAVEL.pl z siedzibą w Głuszycy, Renacie Magdziarz  ze sklepu „Dzwoneczek”, Marii Grzesiak z księgarni, Magdalenie i Robertowi Kandeferom, Zdzisławowi Łazanowskiemu - prezesowi Podziemnego Miasta Osówka.


Wspólne świętowanie przypomniało nam o bogactwie narodowej kultury, którą powinniśmy szanować, pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. 

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Parkowa 9
58-340 Głuszyca

tel. 74 660 45 69

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 5193287
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl