GITARY W SUDETACH – ZAPRASZAMY NA KONCERT

W czwartek 21 lipca o godz. 19.00 w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury odbędzie się niezwykły koncert gitarowy. „Gitary w Sudetach” to koncert uczestników X Letnich Warsztatów Gitarowych „Gitara moja pasja” oraz Młodzieżowej Orkiestry Gitarowej.

Młodzi gitarzyści już po raz dziesiąty zjadą do Jedliny-Zdroju z całej Polski, aby pod okiem wybitnych pedagogów zgłębiać tajniki gry na gitarze. Warsztatom towarzyszą każdego dnia koncerty gitarowe organizowane przede wszystkim w poewangelickim kościele przy ul. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju. Ale nie tylko, albowiem po raz pierwszy do Głuszycy przyjedzie pięćdziesiąt młodych gitar tworzących Młodzieżową Orkiestrę Gitarową, aby podzielić się z głuszycką publicznością swoją gitarową pasją i muzycznym talentem. Wśród tegorocznych uczestników warsztatów znaleźli się między innymi mieszkańcy Gdyni, Koszalina, Warszawy, Kielc, Radomia, Lublina, Zielonej Góry, Bytomia, Łodzi i Wrocławia.

W repertuarze głuszyckiego koncertu znajdą się klasyczne kompozycje gitarowe oraz opracowania solo, na zespół kameralny i orkiestrę gitarową najsłynniejszych tematów z muzyki rozrywkowej. W koncercie oprócz adeptów sztuki gry na gitarze wystąpią także wykładowcy i wybitni gitarzyści: Romek Puchowski (Tczew), Bartłomiej Marusik (Poznań), Jakub Niedoborek (Lublin) i Cezary Strokosz (Trzęsacz).

Koncert poprowadzi Witold Kozakowski – pomysłodawca i organizator Letnich Warsztatów Gitarowych „Gitara moja pasja w Jedlinie-Zdroju. Koncert objął honorowym patronatem  burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy!

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. (+48) 74 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48) 74 56 339

e-mail:
promocja@gluszyca.pl 
sekretariat@gluszyca.pl
bok@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 3322392
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl