EXTREME MTB CHALLENGE ZA NAMI

W pierwszą sobotę września, tj. 4.09.2021 roku, do Głuszycy ponownie zawitali miłośnicy jazdy rowerowej z całej Polski. Wszystko za sprawą sportowego wydarzenia, jakim był ultramaraton Extreme MTB Challenge jeden z najtrudniejszych górskich maratonów rowerowych w całym kraju. Dla wielu amatorów jazdy na rowerze trasy totalnie nie do przejechania, jednak mając za sojusznika pogodę i pozytywne nastawienie można osiągnąć każdy upragniony cel.

W tym roku zawodnicy mieli do wyboru trzy warianty tras: LIGHT o długości 36 km, HALF o długości 60 km lub CLASSIC o długości 100 km. Łącznie 7700 metrów przewyższeń. Pierwsze miejsce na dystansie Classic Open zajął Łukasz Klimaszewski z teamu Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław z czasem 06:08:21, drugie miejsce - Szymon Zacharski z teamu Bikeshop Radom z czasem 06:29:31, trzecie miejsce - Piotr Kobus ze Świdnicy z czasem 06:56:38. Zwycięzcami dystansu Half Open byli: miejsce 1. Łukasz Sławski (Świebodzice) z teamu KAZ-GAZb z czasem 03:27:32, miejsce 2. Tomasz Mach(Wałbrzych) z teamu SPORTFUEL.PL z czasem 03:41:08, miejsce 3. Maciej Adams (Janowice Wielkie) z teamu K. S. Optyk-Okular Jelenia Góra. Na dystansie Light Open pierwsze miejsce zajął Daniel Sowa (Głuszyca) z teamu DPD Expert Delivery z czasem 02:02:37, miejsce 2. Przemysław Bojarski (Wałbrzych) z teamum Akademia Kolarstwa Seven, z czasem 02:05:31, miejsce 3. Zajął Mateusz Zener (Lubin) z teamu MSport Team Lubin, z czasem 02:16:22. W kategorii kobiecej na dystansie Half Open pierwsze miejsce zajęła Anna Michalak-Warżała (Stronie Śląskie) z teamu Ski&Bike House Team z czasem 04:17:23, drugie Alina Serafin (Opole) z teamu THP Team, z czasem 04:21:49, a trzecie Weronika Zielińska (Koziegłowy) z teamu Kosox Bike Team, z czasem 05:17:05. Natomiast na dystansie Classic Open na pierwszym miejscu stanęła Daria Kasztarynda (Chodzież) z teamu Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe, z czasem 08:05:10, a drugie miejsce na podium zajęła Anna Borowicz (Plewiska), z teamu Rowerownia Rainbow Team, z czasem 10:50:02.

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim organizatorowi maratonu Stowarzyszeniu Przyjaciół Głuszycy, zwłaszcza panu Grzegorzowi Walczakowi, bez którego ta impreza po prostu by się nie odbyła. Dziękujemy współorganizatorom i patronom sklepowi rowerowemu „Bike Finger” Wałbrzych, Gminie Głuszyca oraz Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej, wszystkim wolontariuszom, który stali na punktach z bufetami i tym którzy wskazywali zawodnikom właściwe trasy. To dzięki Wam zawodnicy mogli jechać dalej! Podziękowania należą się również funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz wszystkim tym, którzy zabezpieczali to wydarzenie od strony medycznej, ratowniczej oraz gastronomicznej. Na koniec chcielibyśmy podziękować firmie Trezado, która była fundatorem nagród w tegorocznej edycji Extreme MTB Challenge.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszych okolic!

Menu
Kalendarz
Multimedia
Szybki kontakt

Urząd Miejski w Głuszycy
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca

tel. 74 84 59 479,
74 84 56 344

e-mail:
bok@gluszyca.pl
sekretariat@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl

REALIZOWANE PROJEKTY
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Instytucje
Partnerzy

Liczba odwiedziń: 4108505
Copyright © 2015 Głuszyca

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl