Czesi najlepsi w II Wyścigu o Czapkę Śliwek w Głuszycy

Kolarze górscy z Republiki Czeskiej Petr Adamek i Jana Adamkova zwyciężyli w II Wyścigu o Czapkę Śliwek w organizowanym w niedzielę 16 października w Głuszycy.

Trzy pętle liczące po 4 km wiodące głównie leśnymi ścieżkami z ostrymi podjazdami i równie stromymi zjazdami najlepszy zawodnik z Rytne v Podk. w Czechach pokonał w czasie 48:58.15. Drugi na mecie był Piotr Sułek z Boplight  Ataksport Świdnica z czasem 49:17.09, a trzeci głuszyczanin  Krzysztof Paluszek, czas 52:52.13. Panie miały do pokonania dwa okrążenia wymagającej i trudnej technicznie trasy. Pierwsza Czeszka Jana Adamkova z Trutnova na mecie była po 45:35.84. Drugie i trzecie miejsca wywalczyły wałbrzyszanki: Dorota Bielecka z czasem 47:56.94 oraz mama Doroty - Anna Bielecka z czasem 52:37.42.

Najmłodszym zawodnikiem wyścigu organizowanego w formule XC Cross Country był jedenastoletni mieszkaniec Łomnicy w gm. Głuszyca Piotr Wawrzyńczyk, który w swojej kategorii wiekowej M1 zdobył czwarte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął piętnastoletni głuszyczanin Patryk Tomulik.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli trasę wyścigu i postanowili razem w Głuszycy zakończyć sezon rowerowy 2016. Na kolejne zmagania kolarzy górskich na głuszyckich trasach MTB zapraszamy w już w maju 2017 r.

Oficjalne wyniki w kategorii open i w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn znajdują się na stronie http://race-timing.pl.

Sponsorzy i organizatorzy II Wyścigu o Czapkę Śliwek: Powiat Wałbrzyski, Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Team Bike Finger Wałbrzych.