Trzy złote medale na Mistrzostwach Polski dla głuszyckich siłaczy!

Siłacze z Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca: Bartek Warszczuk, Andrzej Woźniak  i Kamila Wróbel zdobyli złote medale na Mistrzostwach  Polski w Trójboju Siłowym w Kielcach w dniu 11 czerwca br. Serdecznie gratulujemy naszym młodym Mistrzom Polski z Głuszycy.

Uczeń głuszyckiego Gimnazjum Publicznego Bartek Warszczuk przyjechał do Kielc po złoto. Cel został osiągnięty - złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym. Zawodnik UKS GIM Głuszyca był najlepszy w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Przy okazji Bartek pobił własny rekord Polski juniorów do lat 16 w martwym ciągu, który wynosi teraz 167,5 kg. Nasz zawodnik podchodził jeszcze do sztangi ważącej 180 kg, ale na razie okazała się ona za ciężka ... W przysiadzie Bartek uzyskał 130 kg,  a w wyciskaniu leżąc 75 kg, zaś łączny wynik w trójboju 372,5 kg. W klasyfikacji open juniorów do lat 16 nasz trójboista zajął trzecie miejsce.

Andrzej Woźniak  od lat trenuje w UKS GIM Głuszyca. Teraz triumfował w Kielcach i zdobył upragnione złoto oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 120 kg juniorów do lat 20. Na  pomoście w Kielcach nasz zawodnik był bezapelacyjnie najlepszy i walczył głównie z własnymi rekordami, przy okazji ustanawiając rekordy Polski juniorów do lat 18 i 20 w przysiadzie z wynikiem 255,5 kg. Ciężar ten jest tylko o 20 kg niższy od rekordu świata, a Andrzej zaliczył go z dużą łatwością. W wyciskaniu nasz reprezentant uzyskał 145 kg, bijąc o 10 kg rekord życiowy, w martwym ciągu zaś 230 kg. Łączny wynik w trójboju 630,5 kg. O mały włos padłby jeszcze rekord Polski w trójboju, jednak podejście na 242,5 kg nie zostało przez sędziów zaliczone.

Drobna,  ale silna Kamila Wróbel po raz kolejny zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii wagowej do 72 kg juniorek do lat 20. Zawodniczka UKS GIM Głuszyca solidnie przepracowała okres od ostatnich zawodów ... poprawiła swoje najsłabsze punkty i na pomoście w Kielcach była jeszcze silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wyniki, które uzyskała to rekordy życiowe: 110 kg w przysiadzie, 140 kg w martwym ciągu i 312,5 kg w trójboju. Jedynie w wyciskaniu leżąc wyrównała swój najlepszy wynik - 62,5 kg. Kamila dodatkowo zajęła trzecie miejsce w kategorii open juniorek do lat 20, czym potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki krajowej juniorek.

-Przekuć pasję w sukces- to dewiza głuszyckiego gimnazjum, która od wielu lat przyświeca naszym uczniom i nauczycielom. Dzisiaj potwierdzili to zawodnicy UKS GIM Głuszyca oraz trener, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej placówce- dodaje dyrektor Ewa Dorosz.

Czekamy na kolejne sukcesy. Jeszcze raz gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerowi Jackowi Kędzierskiemu.